مشاور مدرسه علیمه الزهراء(س) گرگان:

اعمال فرزند صالح، موجب افزایش کمالات و درجات انسان در عالم برزخ می شود

شناسه خبر : 82132

1398/07/15

تعداد بازدید : 203

اعمال فرزند صالح، موجب افزایش کمالات و درجات انسان در عالم برزخ می شود
مشاور مدرسه علیمه الزهراء(س) گرگان گفت: اگر فرزند به گونه ای تربیت شده باشد که در مسیر حق قرار بگیرد، انجام کارهای نیکوی او موجب افزایش کمالات و درجات انسان در عالم برزخ می شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم زهرا علاءالدین در نشست تربیتی که به مناسبت سال تحصیلی جدید با حضور مادران طلاب از سوی مدرسه علیمه الزهراء (سلام الله علیها) برگزار شد، پیرامون نقش مادر در تربیت فرزندان سخن گفت.

وی فرزندی که در مسیر تحصیل علوم دینی قرار گیرد را مایه عزت دنیا و آخرت برای خانواده دانست و افزود: این لطف خداوند از نعمت های خاص محسوب می شود و همراه شدن مادر با فرزند در این راه نیز، از الطاف ونعمت های خاص خداوند است.

مشاور مدرسه علیمه الزهراء(س) گرگان با اشاره به آیاتی از قرآن مجید بیان کرد: مال و فرزند اگر در مسیر درست و الهی قرار بگیرد، به عنوان زینت محسوب شده و بهترین چیز نزد خداوند است.

علاءالدین با استناد به روایتی از پیامبر گرامی اسلام(ص) ابراز کرد: انسان در این دنیا سه چیز در اختیار دارد: مال، فرزند و عمل. که مال و فرزند هنگام مرگ او را تنها گذاشته و فقط عمل همراه انسان است.

وی در پاسخ به این سوال که آیا انسان پس از مرگ به کمالاتش افزوده می شود یا نه؟، توضیح داد: اگر فرزند به گونه ای تربیت شده باشد که در مسیر حق قرار بگیرد، انجام کارهای نیکوی او موجب افزایش کمالات و درجات انسان در عالم برزخ می شود.

استاد حوزه خطاب به مادران طلاب از آنان خواست پس از ورود فرزندشان به حوزه کار خود را تمام شده فرض نکنند بلکه دقیق تر از گذشته در این مسیر ایفای مسئولیت نمایند.

علاءالدین ضمن بیان توصیه هایی به مادران خاطرنشان کرد: با توجه به احتمال لغزش جوانان، توجه و دقت بیشتری در رفتار، گفتار و معاشرت با اقوام و دوستان نمائید، زیرا فرزند صالح گلی از گل های بهشت است که با تربیت درست و صحیح در زمره باقیات و صالحات برای انسان محسوب می شود.

وی در پایان به انتظاراتی که جامعه و خانواده از طلاب دارند اشاره کرد و گفت: لازم است مراقبت و نظارت ویژه بر عملکرد طلاب داشته باشیم.