نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه علی آباد کتول:

آثار ذکر و یاد خدا، رسیدن به مرحله وصال الهی است

شناسه خبر : 82131

1398/07/15

تعداد بازدید : 187

 آثار ذکر و یاد خدا، رسیدن به مرحله وصال الهی است
نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه علی آباد کتول یاد مرگ را از جمله اصول و مبنای زندگی معصومین در کلام امام صادق(ع) معرفی کرد و رسیدن به وصال الهی را از آثار آن دانست و اضافه کرد: طلاب زندگی معصومین را به عنوان مبنای زندگی خود قرار بدهند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام و المسلمین حسین اصلانی نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه علی آباد کتول در جمع طلاب مدرسه علمیه کوثر علی آبادکتول به ارزش و اهمیت روایات اهل بیت علیهم السلام اشاره کرد و گفت: روایات وارده از اهل بیت تمام شئونات زندگی بشر را در بر گرفته است و او را به سمت هدفی که برای آن آفریده شده، سوق می دهد.

وی با بیان اینکه فعل، قول و تقریر معصوم برای انسان ها حجیت دارد، خاطرنشان کرد: با توجه به حدیثی از امام صادق(ع)، اولین مبنای زندگی معصومین(علیهم السلام) علم و یقین است تا جایی که قرآن کریم می فرماید: در زندگی خود از چیزی که به آن علم و یقین ندارید، پیروی  نکنید چرا که خداوند از ابزارهای یقینی مانند؛ چشم، گوش و قلب که برای انسان قرار داده او را مکلف کرده و در روز قیامت سوال خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در سپاه ناحیه علی آباد کتول، در رابطه با دومین مبنای زندگی معصومین (علیهم السلام) در کلام امام صادق(ع) توضیح داد: معصیت انسان نسبت به خداوند به خاطر غفلت از یاد خدا است و منشاء این غفلت، جهل و نادانی فرد است؛ بنابراین، حصول علم و معرفت باعث می شود که انسان خدا و اهل بیت را حاضر بر اعمال خود ببیند.

حجت الاسلام اصلانی مبنای سوم زندگی معصومین را اعتماد به رزاقیت خداوند دانست و تصریح کرد: روزیِ هر انسانی توسط خداوند رزاق مقوم است، و شیعیان باید به خداوند اعتماد داشته باشند زیرا بسیاری از زمان ها خداوند متعال برای انسان از جایی که فکر نمی کند، روزی بی حساب ارزانی می دارد.

وی یاد مرگ را چهارمین مبنای زندگی معصومین در کلام امام صادق(ع) معرفی کرد و رسیدن به وصال الهی را از آثار آن دانست و اضافه کرد: از برکات یاد مرگ می توان به؛ عمل به واجبات، ترک محرمات و ایجاد مکارم الاخلاق در وجود انسان اشاره کرد که طلاب باید به این نکات اهتمام ویژه داشته باشند و زندگی معصومین را به عنوان مبنای زندگی خود قرار بدهند.