معاون سیاسی سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان:

تبیین گفتمان مقاومت و ایستادگی در جامعه ضروری است

شناسه خبر : 82106

1398/07/15

تعداد بازدید : 175

تبیین گفتمان مقاومت و ایستادگی در جامعه ضروری است
معاون سیاسی سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان گفت: با توجه به تاثیر زیاد استقامت ما برآینده ی تاریخ، تبیین گفتمان مقاومت و ایستادگی در جامعه بسیار ضروری است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، جواد بیژنی معاون سیاسی سپاه امام سجاد (ع) استان هرمزگان ضمن تسلیت ایام اسارت خاندان نبوت در نشست فرهنگی با موضوع «مقایسه شرایط کنونی کشور با جنگ احزاب» که با حضور طلاب و اساتید در مدرسه علمیه خواهران الزهرا (س) بندرعباس برگزار شد، در مقایسه شرایط کشور با جنگ احزاب گفت: شرایط کنونی جامعه مانند جنگ احزاب است و باید جزئیات مسائل روز و کلام رهبری مدظله العالی برای مردم و جامعه تبیین شود.
وی یکی از دلایل عدم حمله دشمن به ایران را عدم شناخت توان نظامی کشور دانست و گفت: یکی از شباهت های جنگ احزاب با امروز انقلاب، آخرین لشکر کشی مشرکین به سمت پیامبر(صلی الله علیه و آله) و  در نتیجه زمین گیر شدن آن ها است.
 معاون سیاسی سپاه امام سجاد (علیه السلام) افزود: دو سال پس از صلح حدیبیه، پیامبر اکرم (ص) با لشکری انبوه مکه را بدون جنگ و خونریزی فتح کرد.
وی با اشاره به تهاجم دشمن در حوزه فرهنگی و اقتصادی کشور خاطر نشان شد: دشمن با یاس از کارآمدی در حوزه نظامی، در حوزه فرهنگی و اقتصادی نفوذ کرده است که جامعه باید با استقامت در برابر مشکلات، آن ها را ناامید کنند.
آقای بیژنی با تاکید بر بصیرت افزایی جامعه خاطر نشان کرد: با وجود تلاش ها و هجمه های بسیار دشمن در حوزه اقتصادی، مقاومت و تلاش مردم در عبور از این مرحله، موجب سربلند و پیروزی آن ها در برابر آخرین حربه دشمن خواهد شد.
وی با استناد به آیه «هُوَ الَّذِي أَيَّدَكَ بِنَصْرِهِ وَ بِالْمُؤْمِنِينَ» کمک و یاری خداوند با استقامت و پایداری مومنین، از دیگر تجربیات و شباهت های جنگ احزاب با شرایط کنونی انقلاب دانست و گفت: طبق بیانات مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) تبیین گفتمان انقلاب بسیار ضروری است و اگر مردم ایستادگی و مقاومت را لازمه ی امداد غیبی بدانند همانند زدن پهباد آمریکایی، حتما در این راه مقاومت خواهند کرد.
معاون سیاسی سپاه امام سجاد (ع) هرمزگان با تاکید بر اینکه باید به نقطه ای رسید که وابستگی کشور به نفت کم شود، تصریح کرد: در سال های اخیر فشارهای دشمن وابستگی کشور به نفت را کم کرده است.
وی با توجه به آیه «قَالُوا رَبُّنَا اللَّهُ ثُمَّ اسْتَقَامُوا تَتَنَزَّلُ عَلَيْهِمُ الْمَلَائِكَةُ» استقامت را فرمول جاری در متن جامعه عنوان کرد و گفت: گفتمان مقاومت و ایستادگی در جامعه باید تبیین شود زیرا استقامت مسلمانان برآینده ی تاریخ اثر زیادی دارد.