سرپرست معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس:

حوزه علمیه خواهران استان فارس 140مبلغ به همایش پیاده روی اربعین اعزام می کند

شناسه خبر : 82080

1398/07/14

تعداد بازدید : 199

حوزه علمیه خواهران استان فارس 140مبلغ به همایش پیاده روی اربعین اعزام می کند
سرپرست معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان فارس از برنامه های این معاونت در همایش بزرگ پیاده روی اربعین خبرداد و گفت: حوزه علمیه خواهران استان فارس 140مبلغ به همایش پیاده روی اربعین اعزام می کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس ؛ سرپرست معاونت فرهنگی استان فارس از برپائی 16 موکب واعزام 140مبلغ به همایش بزرگ پیاده روی اربعین خبرداد . 

دل افکار  با اشاره به سخن مقام معظم رهبری مد ظله العالی  پیرامون مساله پیاده روی اربعین که می فرمایند :" این مراسم را هرچه میتوانید و  هر چه میتوانیم، باید پُربارتر و معنوی‌تر کنیم؛ معنا و مضمون این مراسم را باید روزبه‌روز بیشتر کنیم؛ اهل فکر، اهل فرهنگ، اهل اقدام فرهنگی و فکری، برای این حرکت عظیم بنشینند برنامه‌ریزی کنند."  

معاون فرهنگی استان تصریح کرد:  در راستای تحقق منویات مقام عظمای ولایت در این باره  در مرکز استان پس از تشکیل اتاق فکر کارگاهی با عنوان بانوان زینبی با شعار ما رایت الا جمیلا به منظور ارتقا مهارت  بیش از ۱۰۰مبلغ در زمینه های مخاطب شناسی بر اساس جغرافیای عراق و احکام زیارت برگزار شد و همچنین  مبلغین به جزوات مکالمه عربی عراقی  و سایر بسته های ویژه اربعین مجهز شدند .

دل افکار از اعلام آمادگی  فعالیت ۱۴۰بانوی مبلغ در ۱۶موکب برپاشده از جانب حوزه های علمیه خواهران استان  در کشور عراق خبردادو گفت : حضور خواهران مبلغ در این همایش بزرگ میتواند نقش تحول آفرینی به ویژه در زمینه هایی نظیر اعتلای اخلاقیات ایجاد کند و یک فرصت بی نظیر در انعکاس پیام های مهم تربیتی به سکان داران عرصه تربیت یعنی مادران خواهد بود.

وی در ادامه خاطر نشان کرد:  مبلغان  با حضور خود در این سیل عظیم حماسه ساز درسطوح مختلف  فقهی کلامی مشاوره ای به رسالت دیرینه حوزه های علمیه خواهران جامه عمل خواهند بخشیدو تلاقی معنویت در معنویت با انتقال معارف بلند دینی خود حماسه ای در حماسه مکتب عاشورا و منشا تحولات و برکات خیر آفرین است.

سرپرست معاونت فرهنگی استان مکتب عاشورا مکتب شهادت طلبی در راه احیای ارزش هاست دانست وگفت :  از این رو حضور گسترده شیعیان و مسلمین جهان در پیاده روی اربعین میتواند تمام دسیسه های دیرینه دشمن را در بی ارزش کردن ارزش های والایی نظیر شهادت طلبی و حق طلبی نابود سازد..

 دل افکار در پایان یادآور شد :  ضمن توصیه به حضور بانوان در ایام ؛ رعایت حدود شرعی محرم ونامحرم ، در مکانهای پرازدحام از مسائل مهمی است که می بایست درنظر گرفته شود