امام جمعه آباده طشک:

علم همراه با تهذیب نفس رمز موفقیت طلبه در حوزه است

شناسه خبر : 82073

1398/07/15

تعداد بازدید : 185

علم همراه با تهذیب نفس رمز موفقیت طلبه در حوزه است
امام جمعه شهرستان آباده طشك علم نافع همراه با کسب فضایل اخلاقی و تهذیب نفس را از رموز موفقیت طلاب دانست.

به گزارش خبرگزاری كوثر از استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین سفار طی مراسمی که در سالن كوثر مدرسه علميه الزهرا(سلام الله عليها) شهرستان آباده طشك با حضور طلاب و مسئولین شهر برگزار شد، ضمن برشمردن تفاوتهایی که بین حوزه علمیه و دیگر مراکز علمی وجود دارد، افزود: علم همراه با تهذیب نفس موجبات موفقیت طلاب را فراهم می کند.

وي در ادامه افزود: با گذشت هزارو 400 سال از تاسيس حوزه های علميه و شاگرداني که در مکتب اميرالمومنين علي(عليه السلام) تربیت شدند تاکنون، آنچه در دين مبین اسلام است از جمله احكام، اخلاق، اصول، فلسفه و تفسير قرآن به بركت وجود علما و بزرگان دين بوده است.

امام جمعه آباده طشک در ادامه با اشاره به زندگاني علما و بزرگان دين گفت: بزرگان دين نه تنها علم بلكه تهذيب نفس و تقوا را در مرحله اعلا حفظ كرده و توانستند دين را نسل به نسل از ائمه اطهار(عليهم السلام) گرفته و به نحو احسن به دست ما برسانند.

حجت الاسلام والمسلمین سفار خاطرنشان کرد: بزرگان دين عالمان و وارثان علم و تقوای پيغمبرانند و وظيفه پيغمبران تبليغ دين وهدايت جامعه بوده بنابراین وظيفه طلاب نیز در جامعه كنوني تبليغ دين و هدايت جامعه است.