استاد حوزه:

نقش مادران شهدا در شکل گیری و حفظ انقلاب ایران از شهدا بالاتر بود

شناسه خبر : 82057

1398/07/14

تعداد بازدید : 149

نقش مادران شهدا در  شکل گیری و حفظ انقلاب ایران از شهدا بالاتر بود
خانم ساروخانی، استاد حوزه با اشاره به نقش پررنگ زنان شهید پرور افزود: نقش مادران شهدا در شکل گیری و حفظ انقلاب ایران از شهدا بالاتر بود.

 به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم ساروخانی در جمع طلاب مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها) یزد، با اشاره به آیه ای از قرآن اظهار داشت: اگر قرار باشد مرگ برای آدمی مقرر شود چه بهتر که این مرگ در راه خدا باشد و طبق آیه 40 از سوره حج اگر کسی جان و مالش را به خدا بفروشد این یک رستگاری بزرگ است و خداوند خریدار مومنان است.

وی با اشاره به نقش زنان در دفاع مقدس افزود: از نظر امام خمینی(رحمه الله علیه) زنان پیش برنده انقلاب هستند بنابرین محال است مردی به جایی برسد و یک زن در آن پیروزی نقشی نداشته باشد.

وی با اشاره به نقش پررنگ زنان شهید پرور افزود: نقش مادران شهدا در  شکل گیری و حفظ انقلاب ایران از شهدا بالاتر بود.

خانم ساروخانی در ادامه با اشاره به بیان خاطراتی به صبر و استقامت مادران شهدا اشاره کرد و افزود: این انقلاب دوران بسیار سختی را طی کرده است بنابرین شهدا با مجاهدت خود به مقصود رسیدند  اما مجاهدت جانبازان،  مادران و خواهران شهدا و  همچنین خانواده شهدای مدافع حرم  و طلاب بسیار سخت تر از مجاهدت شهداست چرا که تا زنده اند باید مراقب خود باشند تا از مسیر درست منحرف نشوند و از ارزشهای دین اسلام و  خون شهدا پاسداری کنند.

وی با اشاره به روایت«مدادالعلماء افضل من دماء الشهداء» اظهار داشت: در حال حاضر وظیفه ما در قبال خون شهیدان این است که خوب درس بخوانیم و علم خود  را بالا ببریم تا بتوانیم از خون شهیدان دفاع کنیم و به خانواده هایشان مدیون نباشیم.

استاد حوزه ادامه داد: انقلاب ما به جان فشانی نیاز دارد و در حال حاضر که دشمن بی حیایی را نشانه گرفته است ما زنان وظیفه داریم با رعایت تقوا به مقابله با این حیله های دشمن بپردازیم و مردم را به راه حق هدایت کنیم.

خانم ساروخانی با اشاره به حکومت حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه الشریف) تشریح کرد: همه ما مورد آزمایش قرار گرفته ایم و با امتحانات الهی غربال می شویم بنابرین برای اینکه ما نیز از یاران حضرت مهدی(عج الله تعالی فرجه الشریف) باشیم  و بچه هایمان را نیز رهرو شهیدان تربیت کنیم تلاش زیادی مورد نیاز است.