معاون پژوهش مدرسه فاطمه الزهرا(س) گله دار:

عظمت حضور يك زن در يكى از مهم‌ترين صحنه های تاريخ شخصیت حضرت زینب (سلام الله علیها) بود

شناسه خبر : 82025

1398/07/15

تعداد بازدید : 141

عظمت حضور يك زن در يكى از مهم‌ترين صحنه های  تاريخ شخصیت حضرت زینب (سلام الله علیها) بود
معاون پژوهش حوزه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) گله دار نمونه بارزی از عظمت حضور يك زن در يكى از مهم‌ترين صحنه های تاريخ را شخصیت حضرت زینب (سلام الله علیها) دانست .

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم رضایی در جمع بانوان به عظمت حضرت زینب(سلام الله علیها) اشاره کرد و گفت: حضرت زینب کبری(سلام الله علیها) الگویی برای همه مردان و زنان بزرگ عالم است و انقلاب نبوی و علوی را آسیب شناسی می‌کند و يك نمونه‌ برجسته‌ تاريخ است كه عظمت حضور يك زن را در يكى از مهم‌ترين مسائل تاريخ نشان مي‌دهد.
وی افزود: آنچه كه از بيانات حضرت زينب كبرى(سلام الله علیها)‌ باقى مانده و امروز در دسترس ماست، عظمت حركت زينب كبرى|(سلام الله علیها)‌ را نشان مي‌دهد.
معاون پژوهش مدرسه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) گله دار ابراز کرد: خطبه‌ فراموش نشدنى زينب كبرى‌(سلام الله علیها) در بازار كوفه يك اظهارنظر معمولى نيست؛ بلکه يك تحليل عظيم از وضع جامعه‌ اسلامى در آن دوره است كه با زيباترين كلمات و عميق‌ترين و غنى‌ترين مفاهيم در آن شرایط بيان شده است.
خانم رضایی تصریح کرد: حضرت زینب(علیهاالسلام) به عنوان قهرمان کربلا رهبری ظاهری قیام کربلا را پس از عصر عاشورا به عهده گرفت و این عالمه غیرمعلمه و عقیله بنی هاشم توانست علی گونه و زهرا وار از امامت و ولایت پاسداری کند و با همه حوادث تاریخی و طاقت فرسا همه را در پرتو معرفت و عبودیت و بر مدار محور ولایت طی کرده است.
معاون پژوهش مدرسه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) گله دار خاطرنشان کرد: عقیله بنی هاشم، زینب کبری(علیها السلام)، از جمله شخصیت‌های تأثیرگذار این نهضت عظیم و بانویی از نوادر بانوان تاریخ اسلام است که در ماندگاری و جاودانی نهضت عاشورا نقشی بیبدیل داشته و در دامان پُرمهر فاطمه زهرا(علیها السلام) و مولای متقیان(علیه السلام) تربیت یافته و درس زندگی آموخته است.
وی در پایان بیان کرد: حضرت زینب‌(سلام الله علیها) در واقعه بزرگ کربلا، با کمال صبر و استقامت به تبلیغ و نشر معارف اسلامی و آرمان‌های الهی پرداخت و اگر استقامت این بانوی بزرگ نبود، حادثه کربلا اثر کافی نداشت و دشمنان نمی‌گذاشتند پیام کربلا به نسل‌های آینده منتقل شود.