در شهرکرد صورت گرفت؛

دیدار مدیر حوزه علمیه خواهران کشور با خانواده طلبه شهیده فاطمه اسدیان

شناسه خبر : 81975

1398/07/13

تعداد بازدید : 401

دیدار مدیر حوزه علمیه خواهران کشور با خانواده طلبه شهیده فاطمه اسدیان
حجت الاسلام والمسلمین بهجت پوربا خانواده طلبه شهیده فاطمه اسدیان دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، مدیر حوزه علمیه خواهران کشور، در سفر به شهرکرد، با خانواده طلبه شهیده فاطمه اسدیان دیدار و گفتگو کرد.

خانم ظهیری، معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور، خانم داودی، معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران کشور، حجت الاسلام یدالله رحمانی، مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری و برخی از معاونان این مدیریت نیز در این دیدار معنوی حضور داشتند.

 خانم ظهیری، معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور در این دیدار با اشاره به نحوه شهادت طلبه شهیده فاطمه اسدیان در بمباران شهرکرد گفت: ماندن خانواده شهیده در همین شهر و ترک نکردن زادگاهشان علی رغم بمباران نشان از ایستادگی و مقاومت آن ها دارد.

وی با تأکید بر اینکه باید خاطرات شفاهی بازماندگان شهدا از سوی خود خانواده شهید نوشته شود، اظهار کرد: متأسفانه بسیاری از مادران و پدران شهدا دیگر در قید حیات نیستند و این یک خسران بزرگ است چراکه بسیاری از خاطرات شفاهی آن ها نوشته نشده است.

خانم ظهیری با اشاره به اینکه بسیاری از جوانان ما دوران جنگ را ندیده اند اما هنوز غیرت دینی در وجود آن ها موج می زند، گفت: باید نسل جدید بداند که این انقلاب آسان شکل نگرفته و خون های بسیاری برای آبادانی آن ریخته شده است.

گفتنی است شهیده معلم و طلبه فاطمه اسدیان در نخستین روز از شهریور 1347 در شهركرد دیده به جهان گشود، مادرش عفت سقایی و پدرش رضا اسدیان نام داشت.

این شهیده فرزند سوم خانواده بود، پس از دوران تحصیل دبستان و راهنمایی در كلاس های عقیدتی و مذهبی شركت می كرد و وجودش سرشار از فراگیری آموزه های مذهبی بود.

پس از اتمام كلاس اول نظری در امتحان ورودی حوزه علمیه قم شركت و در این آزمون پذیرفته شد، اما به دلیل مشكلات خانوادگی از جمله مریضی مادر به ناچار از رفتن به قم منصرف شد.

اما شعله كسب معارف هم در جانش برافروخته بود، در تابستان سال بعد به خواندن دروس عربی پرداخته و به قم رفت و سال اول را متفرقه امتحان داده و در سال دوم حوزه ادامه تحصیل داد و در سال دوم مكتب توحید قم مشغول به تحصیل شد.

تابستان 1364 به طور متفرقه سال سوم نظری را امتحان داده و دوباره راهی حوزه شد و دوره ادبیات عرب را به پایان رساند اما به علت مشكلات خانوادگی به رغم میل باطنی حوزه را ترك كرده و به شهركرد بازگشت و در سال چهارم تجربی دبیرستان نرجس مشغول به تحصیل شد و در پایان سال در رشته انگلیسی تربیت معلم فاطمه زهراء (علیها السلام) اصفهان قبول و راهی اصفهان شد.

این شهیده طلبه شش ماه در تربیت معلم فاطمه زهراء (علیها السلام) اصفهان در رشته زبان انگلیسی درس خواند و زمانی كه به علت بمباران خوابگاه تعطیل شد به شهركرد بازگشت؛ هنوز 24 ساعت از آمدنش نگذشته بود كه در تاریخ 20 اسفندماه سال 1366 بر اثر بمباران هوایی رژیم بعث عراق در محل زندگیش روبروی شهرداری سابق شهركرد به درجه رفیع شهادت نائل آمد.

فریده اسدیان، خواهر این شهیده با بیان خاطره ای گفت: فاطمه بارها خواب دیده بود كه شهید می شود، شب جمعه آخر زندگی اش با هم به گلزار شهدا رفتیم و محلی را كه امروز قبر این شهید است نشان داد و گفت: خواب دیدم مرا در اینجا دفن كرده بودند و من خندیدم و گفتم اینجا كه جای شهداست.

ساعت 11 صبح روز 20 اسفندماه سال 1366شهركرد بمباران شد و فاطمه در این بمباران به درجه رفیع شهادت كه آرزوی او بود رسید و در همان مكانی كه در خواب دیده بود در بهشت دو معصوم شهركرد دفن شد.

خواهر این شهیده می گوید: چهارشب قبل از شهادت خواهرم خواب دیدیم كه یك زن در حرم حضرت معصومه (س) درحال طواف است و همه از دنبال او گریه می كنند از یك نفر پرسیدم كه این زن كیست؟ به من جواب دادند فاطمه اسدیان است.

وقتی تعبیر خوابم را جویا شدم به من گفتند كه خواهرم به شهادت خواهد رسید و درست چند روز بعد از خوابم خواهرم به مقام شهادت نایل شد.

شایان ذکر است حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور و همراهان پیش از حضور در خانه شهیده فاطمه اسدیان، بر سر قبر این طلبه شهیده حاضر و با اهدای گل یاد و خاطره او را زنده نگه داشتند.