با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور؛

ساختمان جدید مدیریت حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری افتتاح شد

شناسه خبر : 81974

1398/07/13

تعداد بازدید : 416

ساختمان جدید مدیریت حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری افتتاح شد
ساختمان جدید مدیریت حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری، با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور افتتاح شد.
ه گزارش خبرگزایر کوثر، ساختمان جدید مدیریت حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری، با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، رییس حوزه های علمیه خواهران کشور افتتاح شد.
 
در آیین افتتاحیه این ساختمان، حاجیه خانم ظهیری، معاون فرهنگی تبلیغی حوزه های علمیه خواهران کشور، حاجیه خانم داوودی، معاون آموزش حوزه های علمیه خواهران کشور، مدیرکل تبلیغات اسلامی استان، مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه های استان، معاونان و مدیران مدارس علمیه خواهران استان حضور داشتند.
 
حجت الاسلام یدالله رحمانی، مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری در این آیین با اشاره به اینکه احداث ساختمان جدید این مدیریت در سال 92، پس از واگذاری زمینی به متراژ 8500 متر مربع از سوی مسکن و شهرسازی به بهای تمام شده کلید خورد، اظهار کرد: این متراژ زمین برای احداث یک مجتمع حوزوی بزرگ ویژه حوزه های علمیه خواهران استان چهارمحال و بختیاری در نظرگرفته شده است.
 
وی با بیان اینکه این مجتمع حوزوی شامل چهار پروژه ساختمانی است، افزود: در این مجتمع حوزوی، احداث ساختمان های مدیریت، مؤسسه آموزش عالی، مدرسه 400 نفری فاطمه الزهرا(س) شهرکرد و مسجد و حسینیه دیده شده است که به مرور و به ترتیب با تخصیص بودجه به بهره برداری خواهند رسید.
 
حجت الاسلام رحمانی با بیان اینکه در حال حاضر از این مجتمع بزرگ حوزوی، ساختمان مدیریت حوزه علمیه خواهران استان به صورت کامل تکمیل و به بهره برداری رسیده است، تصریح کرد: ساختمان جدید مدیریت این استان با زیربنای 850 متر و در سه طبقه، با اعتباری بالغ بر 2 میلیارد تومان به بهره برداری رسیده است.
 
وی توسعه زیرساخت های مدارس علمیه خواهران در این استان را از ضرورت ها دانست و افزود: رویکرد مرکز مدیریت حوزه علمیه خواهران در احداث ساختمان های جدید مدارس علمیه مناطق این است که اگر مؤسس و اعضای هیأت امنا بتوانند زمینی با متراژ حداقل 2 هزارمتربع در اختیار کامل حوزه قرار دهند، بلافاصله بودجه آن تصویب و مراحل ساخت آن کلید خواهد خورد.
 
مدیر حوزه علمیه خواهران چهارمحال و بختیاری با اشاره به سایر پروژه ‌های عمرانی این مدیریت نیز خاطرنشان کرد: ۴ مدرسه علمیه خواهران این استان که جزء مدارس باسابقه هستند، وضعیت مناسبی دارند و این درحالی است که مدارس علمیه خواهران تازه تأسیس این استان از نظر ساختمان در وضعیت مطلوبی به سر نمی ‌برند؛ به همین دلیل احداث ساختمان برای آن ‌ها در اولویت برنامه ‌های عمرانی قرار گرفته است.