رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) :

برای اینکه حق تعالی را بشناسیم باید امام حسن(ع) را بشناسیم

شناسه خبر : 81958

1398/07/13

تعداد بازدید : 209

برای اینکه حق تعالی را بشناسیم باید امام حسن(ع) را بشناسیم
عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم گفت: اگر کسی می خواهد در مسیر حق قرار بگیرد باید امام حسن مجتبی(ع) را بشناسد و در مسیر سیره علمی و عملی ایشان قدم بردارد.

آیت الله محمدجواد فاضل لنکرانی در شامگاه جمعه در سوگواره شعر امام حسن مجتبی(ع) با عنوان «حماسه صبر» در جمع شعرای آیینی و عموم شهروندان قمی اظهارکرد: اگر کسی بخواهد در مسیر دین قرار بگیرد باید اهل‌بیت(ع) را بشناسد.

وی با بیان اینکه انسان در سایه حکومت دین رشد و سعادت پیدا می‌کند، عنوان کرد: انقلاب اسلامی برگرفته از دستورات اهل‌بیت(ع) است و حکومت ما موردنظر معصومین(ع) است.

آیت الله فاضل لنکرانی  با اشاره به ابعاد شخصیتی و ویژگی‌های امام حسن مجتبی(ع) گفت:بر اساس روایات، دومین اختر تابناک امامت  نخستین کسی است که دو نور نبوت و امامت در وجود ایشان جمع شده است و بر اساس حدیث پیامبر (ص) احسان خداوند در امام حسن(ع) تجلی‌یافته است.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به اهمیت برگزاری مراسم سوگواری برای ائمه اطهار(ع) تصریح کرد: در این مراسم‌ها تنها نباید به عزاداری بسنده کنیم بلکه همواره باید سعی کنیم نسبت به اهل‌بیت(ع) معرفت پیدا کنیم.

عضو جامعه مدرسین حوزه علمیه قم عنوان کرد: باید قدردان نعمت ولایت اهل‌بیت(ع) باشیم، پیامبر (ص) همواره تأکید کردند که ضرورت شناخت و معرفت معصومین(ع) باید موردتوجه باشد.

وی خاطرنشان کرد:دشمنان بعد از رحلت پیامبر(ص) نگذاشتند این حجج الهی حکومت بر مردم را بر عهده بگیرند و تا قیامت انسان را گرفتار جنگ و فساد کردند.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) بابیان اینکه بدون شناخت اهل‌بیت(ع) عاقبت‌به‌خیر نخواهیم شد، گفت: اگر کسی بخواهد در مسیر دین قرار بگیرد باید اهل‌بیت(ع) را بشناسد.

آیت الله فاضل لنکرانی بیان کرد: اهل‌بیت(ع) تجلی خداوند هستند و عظمت وجودی معصومین(ع) قابل‌مقایسه با هیچ‌چیزی در عالم نیست.

وی با اشاره به ویژگی‌های اخلاقی امام حسن مجتبی(ع) بیان کرد: بزرگ‌ترین ظلمی که به اهل‌بیت(ع) شد این بود که پس از پیامبر (ص) نگذاشتند حکومت در دستان باکفایت امیرالمؤمنین(ع) و اهل‌بیت(ع) باشد و همین منشأ فسادها در دنیا شد.

رئیس مرکز فقهی ائمه اطهار(ع) با اشاره به ویژگی‌های انسان منتظر تصریح کرد:منتظر واقعی کسی است که همواره در انتظار حکومت واقعی جهان اسلام باشد، بدون شناخت اهل‌بیت(ع) عاقبت‌به‌خیر نخواهیم شد.