مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه شهرکرد:

تحول در علوم اسلامی و انسانی حوزه های علمیه ضروری است

شناسه خبر : 81947

1398/07/12

تعداد بازدید : 445

تحول در علوم اسلامی و انسانی حوزه های علمیه ضروری است
حجت الاسلام صفی با بیان اینکه ترویج معارف دین در جامعه به دست حوزه های علمیه محقق می شود، گفت: تحول در علوم اسلامی و انسانی حوزه های علمیه ضروری است.
به گزارش خبرگزاری کوثر،‌ حجت الاسلام سعید صفی، مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه شهرکرد، در نشست هم اندیشی دستگاه های همکار با حوزه علمیه خواهران این استان که با حضور حجت الاسلام والمسلمین بهجت پور، مدیر حوزه علمیه خواهران کشور به میزبانی دفتر امام جمعه شهرکرد برگزار شد، با تأکید بر اینکه امروز دنیا تشنه معارف دینی است، گفت: امروز اساتید غرب به پوچ گرایی رسیده اند که در این بین به دنبال پیاده سازی معارف دینی ما در جامعه هستند.
 
وی با بیان اینکه ترویج معارف دین در جامعه به دست حوزه های علمیه محقق می شود، ابراز کرد: تحول در علوم اسلامی و انسانی حوزه های علمیه لازم و ضروری است.
 
حجت الاسلام صفی، خروجی دانشگاه ها را افرادی سکولار دانست و اظهار کرد: باید به دنبال تغییر بنیادی این رویه باشیم و به یقین حوزه های علمیه محور این حرکت هستند.
 
مسؤول نهاد رهبری در دانشگاه شهرکرد با اشاره به تأسیس مدارس پیش دبستانی در حوزه های علمیه خواهران این استان گفت: باید به فکر رشد معنوی و تربیت دینی کودکان باشیم تا آینده جامعه تضمین شود.
 
وی با تقدیر از حاکم بودن روحیه جهادی در حوزه های علمیه خواهران این استان تصریح کرد: به یقین مرکز تخصصی معصومیه(س) شهرکرد، آبروی استان در بحث علمی و تربیتی است که باید قدر آن را بدانیم و از این ظرفیت نهایت استفاده را بکنیم.
 
حجت الاسلام صفی با اشاره به آب و هوای مطلوب استان خصوصا در فصل تابستان خاطرنشان کرد: راه اندازی یک اردوگاه علمی فرهنگی در استان برای استفاده سایر استان ها و مراکز دینی لازم و ضروری است که می طلبد مسؤولان ارشد حوزه های علمیه خواهران نسبت به این امر توجه ویژه ای داشته باشند.
 
استاد حوزه و دانشگاه با اشاره به اینکه باید مرکز به فکر توسعه رشته های تخصصی سطح سه در این استان باشد، گفت: به یقین راه اندازی سطح 4 در استان نیز از مهاجرت نیروهای بومی جلوگیری می کند.
 
حجت الاسلام حمید محمدی، مسؤول بسیج طلاب چهارمحال و بختیاری نیز در ادامه این نشست با اشاره به اینکه در همه مدارس علمیه خواهران این استان دارای پایگاه بسیج هستیم، افزود: حوزه و بسیج مکمل هم هستند و بین آن ها فاصله ای وجود ندارد.
 
وی حوزه های علمیه را در رأس فعالیت های فرهنگی و دینی دانست و گفت: به یقین از این ظرفیت گرانبها نهایت استفاده در بسیج صورت می گیرد.