آیت‌الله سبحانی: فضای مجازی ایمان و عفت را نشانه گرفته است

شناسه خبر : 81941

1398/07/11

تعداد بازدید : 146

مرجع تقلید شیعیان آسیب‌های فضای مجازی را موردتوجه قرار داد و گفت: فضای مجازی تقوا ،ایمان و عفت خواهران را نشانه گرفته است که باید در مقابل آن نگهبان و حفاظی مانند قرآن کریم داشته باشیم که در زندگی همه انسان‌ها جاری باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر، آیت‌الله سبحانی عصر امروز در آیین اختتامیه سی و چهارمین دوره جشنواره سراسری قرآن و عترت دانشجویان کشور که در مجتمع امین برگزار شد، با اشاره به معجزات تکوینی انبیا اظهار داشت: معجزات پیامبران بر اساس اقتضای زمان است؛ به عنوان نمونه در زمان حضرت موسی(ع) سحر مطرح بود که معجزه این پیامبر مربوط به سحر بود.

وی با تاکید بر اینکه معجزه پیامبر اسلام کتاب بر اساس آن زمان و فن آن زمان بود، ابراز کرد: معجزه پیامبر باید  دائمی می‌بود و اگر معجزه دائم نبود مردم ایمان نمی‌آوردند و خداوند برای اینکه پیوسته اسلام معجزه داشته باشد معجزه دائم فرستاد.

مرجع تقلید شیعیان با بیان اینکه قرآن کریم معجزه نامحدود است، تصریح کرد: هر عملی در دنیا محدودیت داشته ولی کلام الله نامحدود و نهایت ناپذیر است و بیش از 14 قرن از معجزه قرآن می‌گذرد و اقدامات زیادی توسط علما روی این کتاب شده و مفسران همچنان هم مشغول کار هستند.

وی نهایت‌پذیری قرآن کریم را موردتوجه قرار داد و گفت: کارهای خداوند به علت نهایت ناپذیر نامحدود است و امروز مفسران با مطالعات خویش به تفسیرهای تازه‌ای از قرآن کریم دست پیدا کرده‌اند.

استاد برجسته حوزه علمیه قرآن و عترت را لازم و ملزوم یکدیگر دانست و خاطرنشان کرد: حقیقت عترت که قرآنی ناطق بوده باید برای ما روشن شود و جدایی بین قرآن و عترت به عنوان دو برادر هم فکر و هم‌پیمان است.

وی یادآور شد: شرط فارغ‌التحصیلی دانشجویان باید آموزش و یادگیری قرائت قرآن کریم است و امیدواریم این طرح در دانشگاه‌های دیگر نیز رواج پیدا کند و این طرح به صورت قانون در دانشگاه‌های کشور دنبال شود.

 

آیت‌الله سبحانی آسیب‌های فضای مجازی را موردتوجه قرارداد و اظهار داشت: فضای مجازی تقوا ،ایمان و عفت خواهران را نشانه گرفته است که باید در مقابل آن نگهبان و حفاظی مانند قرآن کریم داشته باشیم که در زندگی همه انسان‌ها جاری باشد.