معاون آموزش مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان:

پیاده روی اربعین یکی از راه های زنده نگه داشتن نام و یاد امام حسین(ع) است

شناسه خبر : 81871

1398/07/13

تعداد بازدید : 138

پیاده روی اربعین یکی از راه های زنده نگه داشتن نام و یاد امام حسین(ع) است
معاون آموزش مدرسه علمیه سعدیه خواهران رامیان، پیاده روی اربعین حسینی را یکی از راه های زنده نگه داشتن نام و یاد سید و سالار شهیدان دانست و افزود: باید تلاش کنیم راه و روش آن حضرت را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، نشست علمی –پژوهشی با موضوع«فضیلت اربعین حسینی» در مدرسه علمیه خواهران سعدیه رامیان برگزار شد.

خانم بیاری پیرامون جایگاه عدد چهل در فرهنگ اسلامی بیان کرد: در فرهنگ اسلامی و معارف عرفانی عدد چهل جایگاه خاصی دارد و چله نشینی برای رفع حاجت یا رسیدن به مقامات سلوک و عرفان معروف است.

وی با اشاره به روایت امام موسی کاظم(علیه السلام) مبنی بر«من حفظ من امتی اربعین حدیثا ...»، افزود: هر کس چهل حدیث در رابطه با امور دین که مورد نیاز آنان است را حفظ کند، خداوند در روز قیامت او را فقیه و عالم مبعوث خواهد کرد.

معاون آموزش مدرسه علمیه سعدیه خواهران ادامه داد: در فرهنگ عاشورا به چهلمین روز شهادت حضرت ابا عبدالله الحسین(علیه السلام) اربعین گفته می شود که از فضایل بسیاری برخوردار است.

خانم بیاری زیارت اربعین را از نشانه های مؤمن دانست و افزود: نشانه های مؤمن پنج چیز است که یکی از آن نشانه ها، زیارت اربعین می باشد.

وی با استناد به روایت امام صادق(علیه السلام) پیرامون فضیلت پیاده روی اربعین حسینی اظهار کرد: هر کس پیاده به زیارت قبر امام حسین(علیه السلام) برود، خداوند برای هر قدم هزار حسنه نوشته و هزار گناه از او پاک می کند و رتبه اش هزار درجه بالا می رود.

مبلغ حوزه در پایان گفت: پیاده روی اربعین حسینی یکی از راه های زنده نگه داشتن نام و یاد سید و سالار شهیدان است؛ لذا، باید تلاش کنیم راه و روش آن حضرت را سر لوحه زندگی خود قرار دهیم.