معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور:

مسئولین حوزه ها برای طلاب شخصیت علمی ایجاد کنند

شناسه خبر : 81809

1398/07/12

تعداد بازدید : 142

مسئولین حوزه ها برای طلاب شخصیت علمی ایجاد کنند
معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور بر لزوم ایجاد شخصیت علمی توسط مسئولین حوزه ها برای طلاب تاکید کرد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام والمسلمین واحدی در نشست تخصصی با مدیران مدارس علمیه استان گلستان، یکی از وظایف مسئولان و مبلغان حوزه ها را به دست گرفتن قلوب مردم دانست تا مدیریت خبرگان، ممتازان و نیروهای دین را به دست بگیرند.

وی اضافه کرد: مبلغان، خواص مردم را مدیریت می کنند نه عوام مردم را و این کار سخت تر و دشوراتر است و از ارزش و اهمیت ویژه ای برخوردار است که «اولئک هم الافضلون اولئک هم الاطهرون».

معاون ارتباطات و امور حوزه های علمیه خواهران کشور به بیان راهبردهایی در امر مدیریت مدرسه پرداخت و خداباوری و معادباوری را از آن جمله دانست و توضیح داد: زندگی یک انسان دیندار باید بر اساس آموزه های دین بوده و صفات، شخصیت و رفتار آنها را بر اساس رفتار پیامبر(صلی الله علیه و آله) باشد تا بتواند قلوب مردم را مدیریت کند.

حجت الاسلام والمسلمین واحدی با بیان اینکه یک مدیر حوزه باید صداقت، خلوص، صفا، صبر و وفاداری را در وجود خود مدیریت کند تا بر طلاب هم اثرگذار باشد، خدامحوری و معادمحوری را از دیگر راهبردها معرفی کرد.

وی، فراگرفتن مهارت های راهبری و رهبری برای نسل جوان و مومنین را ضروری دانست و بر فراگیری مهارت های ارتباطات انسانی، مدیریتی و مدیریت فرهنگی تاکید کرد.

وی توصیه کرد: به مصداق آیه شریفه«لقد جائکم رسول من أنفسکم...»، از جنس طلبه ها باشید و برای آنان شخصیت علمی ایجاد کنید.

در این نشست، هریک از مدیران ضمن معرفی مدرسه و دستاوردهای خود، به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.