استاد حوزه:

پیوند با امام حسین(ع) تحول در عرصه های مختلف زندگی را رقم می زند

شناسه خبر : 81458

1398/07/16

تعداد بازدید : 209

پیوند با امام حسین(ع) تحول در عرصه های مختلف زندگی را رقم می زند
خانم کاراندیش استاد حوزه پیوند با امام حسین(علیه السلام) را موجب تحول در عرصه های مختلف زندگی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، خانم کاراندیش در جمع بانوان به موضوع سبک زندگی حسینی اشاره کرد و گفت: هر قدر درجه معرفت انسان نسبت به ولایت و شناخت امام حسین(علیه السلام) بیشتر باشد، سبک زندگی حسینی را در زندگی شخصی و اجتماعی خود بهتر پیاده می کند.
وی افزود: محرم از جمله ایامی است که انسان نسبت به مقام و زندگی امام حسین(علیه السلام) شناخت بهتری از طریق عزاداری و زیارت حضرت پیدا می کند.
خانم کاراندیش با تأکید بر اینکه ماه محرم بهترین فرصت برای تبیین صحیح اهداف قیام حسینی است، خاطرنشان کرد: هر چه سطح شناخت جامعه از اهداف قیام عاشورا بیشتر تقویت شود به طور حتم معرفت جامعه نیز نسبت به فرهنگ حسینی بیشتر خواهد شد.
استاد حوزه با بیان اینکه سوگوار حسین بن علی(علیه السلام) حق ندارد با تغییر عنوان گناه، به سمت گناه برود، بیان کرد: عده‌ای به بهانه فضای مجازی و شبکه‌های اجتماعی، با نامحرمان ارتباط پیدا کرده و اسم آن را دوست اجتماعی می‌گذارند در حالی که عزادار امام حسین(علیه السلام) در مسیر حرکت دسته سوگواران، حق ندارد با فریب خود و دیگران و با گذاشتن اسم«دوست اجتماعی» با نامحرم صحبت کند.
خانم کاراندیش با بیان اینکه ولایت، روش و خط ما را روشن می‌کند، افزود: راه امام حسین(علیه السلام) راه ولایت و تداوم مسیر نبوت و امامت است.
وی اظهار کرد: پیوند با سیدالشهدا(علیه السلام) موجب تحول انسان می شود که این تحول، درتمام عرصه‌های زندگی می تواند صورت بگیرد، اما تحول زمانی رخ می‌دهد که انسان نسبت به مقام حضرت، شناخت کافی داشته باشد زیرا سیدالشهدا(علیه السلام) پرچمی را بالا برده که تمام انسان‌ها راحت‌تر، بیشتر و بهتر بتوانند مفاهیم اسلام را دریابند و به آن سمت حرکت کنند.