مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس:

حوزه علمیه ملجا و مرکز مسائل معنوی در جامعه است

شناسه خبر : 81322

1398/06/28

تعداد بازدید : 181

حوزه علمیه ملجا و مرکز مسائل معنوی در جامعه است
مدیر حوزه علمیه خواهران استان فارس حوزه علمیه را ملجا و مرکز مسائل معنوی در جامعه دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از استان فارس، حجت الاسلام والمسلمین محمودی در جلسه معاونین که در محل دفتر مدیریت استان برگزار شد، حوزه علمیه را ملجا و مرکز مسائل معنوی در جامعه دانست.

حجت الاسلام والمسلمین محمودی بیان کرد: حضرت امام حسین(علیه السلام) در رابطه تقوی می فرمایند که «شما را به تقوی الهی سفارش می کنم زیرا خداوند ضمانت داده که هرکس اهل تقوی باشد از وضعی که مورد پسندش نیست به وضع پسندیده و دلخواهش منتقل سازد واز جائی که حسابش را نمی کند به او روزی می دهد».

وی تقوی را معادل پروا داشتن معرفی کرد و افزود: حوزه علمیه مرکز و ملجا مسائل معنوی و اخلاقیات در جامعه است و جریان تقوی می بایست در حوزه موج بزند و شخصی که به عنوان ارباب رجوع به حوزه وارد می شود باید با یک برخورد حسن و معروف مواجه شود.

مدیر حوزه علمیه خواهران خاطر نشان کرد: در چندین روایت مشاهده شده که همه ائمه کشتی نجات هستند ولی قطعا کشتی نجات امام حسین(علیه السلام) نیز وسیع تر ما را به مقصد مطلوب می رساند و ما به عنوان رهرو با تاسی از ایشان و با استعانت از خداوند هرکجا کاستی در تقوی می بینیم آن را پرکنیم.

وی در ادامه یکی از برنامه های تمدن اسلامی را معرفی شریعت اسلامی در عرصه بین الملل دانست و گفت: ما می بایست رسالت حوزوی خود را که همان تحصیل و تهذیب است به نحو مطلوب به انجام برسانیم.

حجت الاسلام والمسلمین محمودی در پایان رسالت رهروی واقعی ائمه(علیهم  السلام) را رسالت فروزندگی شمع دانست و گفت: عده ای بر این باورند که این عمر با سرعت می گذرد پس چه بهتر که به مثابه مشعل فروزان فراروی خود و دیگران باشند.