کارشناس مذهبی شهرستان بندرترکمن:

امر به معروف و نهى از منکر یکی از ویژگی های نهضت حسینی است

شناسه خبر : 81060

1398/06/28

تعداد بازدید : 137

امر به معروف و نهى از منکر یکی از ویژگی های نهضت حسینی است
حجت الاسلام و المسلمین مجتبی لازری گفت: یکی از ویژگی های خاص نهضت حسینى، امر به معروف و نهى از منکر است و به سبب همین عامل، این نهضت شایستگى پیدا کرده است که براى همیشه زنده بماند و آموزنده باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، حجت الاسلام و المسلمین مجتبی لازری در جمع طلاب و شماری از بانوان شهرستان بندرترکمن بیان کرد: حضرت على علیه السلام امر به معروف و نهى از منکر را از همه نیکى ها حتى از جهاد، به مراتب برتر و مهم تر می دانستند.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهى از منکر، نقش ارزنده اى در اجراى احکام و حدود الهى دارد و پشتوانه محکمى براى تثبیت ارزش ها و ریشه کنى مفاسد اجتماعى است.

مدرس حوزه، قوام و جوهره وجودىِ شریعت را امر به معروف و نهى از منکر دانست و گفت: انقلاب آگاهانه مى تواند ماهیت هاى مختلفى داشته باشد؛ زیرا پدیده هاى اجتماعى مى توانند در آنِ واحد چند ماهیتى باشند؛ در نهضت امام حسین علیه السلام نیز عوامل زیادى موجب چند ماهیتى شدن آن شده است.

حجت الاسلام لازری تاکید کرد: امر به معروف و نهى از منکر، اصلاح امت اسلامى از تباهى ها و بر پا داشتن سیره و روش پیامبر صلی الله علیه و آله و سلم و امام على علیه السلام و حاکمیت امام راستین، ارکان اصلى نهضت عاشورا را تشکیل مى داد.

وی اضافه کرد: بدون شک شاخصه نهضت حسینى عامل امر به معروف و نهى از منکر است و به سبب همین عامل، این نهضت شایستگى پیدا کرده است که براى همیشه زنده بماند و آموزنده باشد.

مبلغ حوزه خاطرنشان کرد: امر به معروف و نهی از منکر به عنوان تکلیف واجبی از سوی خداوند است؛ اگر این دو فریضه ادا شود، همه فرایض آسان و دشوار، برپا می شود و مهمترین مرحله ی آن این است که انسان در درون، دوستدار خوبی ها و معروف ها باشد و از منکرات، مفاسد و گناهان بیزارى بجوید، این محبت و نفرت قلبى، به زبان هم جارى مى شود و در عمل هم تجلى مى یابد.