معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه خواهران الزهرا(س) بندرعباس:

مراسم شیرخوارگان حسینی برگزار شد

شناسه خبر : 81010

1398/06/16

تعداد بازدید : 90

مراسم شیرخوارگان حسینی برگزار شد
معاون فرهنگی تبلیغی مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس از برگزاری مراسم شیرخوارگان حسینی همراه با اجرای تئاتر با موضوع«تکه ای از آسمان» و تعزیه خوانی خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، خانم قلی زاده در حاشیه برگزاری مراسم عزاداری شش ماهه حسینی، ضمن تسلیت شهادت حضرت علی اصغر (علیه السلام)، بیان کرد: مراسم شیرخوارگان حسینی همراه با اجرای تئاتر با موضوع«تکه ای از آسمان» و تعزیه خوانی و مداحی مداحان اهل بیت(علیهم السلام) با حضور مادران و فرزندانشان در مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس برگزار شد.
وی با اشاره به اینکه تئاتر تکه ای از آسمان توسط گروه تئاتر مدرسه علمیه خواهران الزهرا(سلام الله علیها) بندرعباس به کارگردانی خانم اقدس زینلی نژاد یکی از طلاب این مدرسه روی صحنه رفت، خاطرنشان شد: هدف از برگزاری این برنامه به تصویر کشیدن وقایع و مصائبی است که مظلومانه بر امام حسین(علیه السلام) و اهل بیت شان وارد شد.
استاد حوزه هدف از برگزاری تئاتر را تربیت نسل حسینی و مهدوی و آمادگی کودکان برای ظهور امام زمان(عج الله تعالی) دانست و گفت: در این مراسم بسته های تبرکی شامل لباس سبز و سربند علی اصغر(علیه السلام) و حضرت رقیه(سلام الله علیها) به بانوان اهدا شد.
خانم قلی زاده تصریح کرد: مراسم شیرخوارگان حسینی هر ساله با حضور طلاب و عموم بانوان و فرزندان آن ها همزمان با سراسر کشور در این مدرسه برگزار شد.