دبیر اجرایی همایش جستارهای پژوهشی:

همایش جستارهای پژوهشی تا هشتم آبان ماه تمدید شد

شناسه خبر : 80940

1398/06/14

تعداد بازدید : 120

همایش جستارهای پژوهشی تا هشتم آبان ماه تمدید شد
خانم صدیقه بهرامی دبیر اجرایی همایش جستارهای پژوهشی با تاکید بر بیانیه گام دوم اعلام کرد: همایش جستارهای پژوهشی تا 8 آبان 98 تمدید شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، دومین جلسه سیاست گزاری همایش ملی«جستارهای پژوهشی با تاکید بر بیانیه گام دوم» در مدیریت حوزه علمیه خواهران گلستان برگزار شد.

* نهادینه و اجرایی کردن بیانیه در سطح جامعه، هدف اصلی همایش

در ابتدای جلسه، خانم حسینی واعظ مدیر استان و رئیس همایش بیان کرد: قسمت عمده ای از بیانیه گام دوم به عهده حوزه های علمیه و حوزه علمیه خواهران به جهت نقش مهمشان در سطح جامعه است.

وی با بیان اینکه این همایش با هدف نهادینه و اجرایی کردن بیانیه در سطح جامعه انجام می شود، افزود: در این راستا باید با اراده ای قوی و همتی والا همگان تلاش کنند و امروز ایران به عنوان یک قدرت در مقابل دشمنان و استکبار جهانی قرار گرفته است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان گلستان اظهار امیدواری کرد: امیدواریم اجرایی شدن این بیانیه به خصوص در میان جوانان و همه مسلمانان جهان، قدمی جهت نزدیک شدن به ظهور و زمینه سازی حکومت امام زمان(عجل الله تعالی) باشد.

* جهت علمیت بخشی همایش باید تلاش نمود

در ادامه جلسه حجت الاسلام والمسلمین عراقی رئیس دانشگاه مذاهب اسلامی شعبه گنبدکاووس ضمن بیان پیشنهاداتی، بر تقریبی کردن موضوعات در میان محققان شیعه و سنی تاکید کرد و گفت: علاوه بر مسائل شکلی و اجرایی که به خوبی در حال انجام و پیگیری است، باید علمیت همایش و مباحث و مقالات نیز تلاش شود.

* برگزاری همایش نقطه وحدت حوزه و دانشگاه است

همچنین آقای شریعتی نیاسر استاد دانشگاه و دبیر علمی همایش در ادامه جلسه گفت: مباحث مطروحه در بیانیه و کارکردن در این زمینه، بسیار مهم و ضروری است و فراتر از نامگذاری باید در اندیشه چگونگی کاربردی کردن آن باشیم.

وی خاطرنشان کرد: یکی از اهداف برگزاری همایش این است که در تحقیقات پایانی و پایان نامه ها از این همایش و مقالات ارسالی ایده گرفته شود و بصورت تخصصی تر کار شود.

استاد دانشگاه، برگزاری این همایش را نوعی وحدت حوزه و دانشگاه به جهت انجام همکاری ها دانست و افزود:‌برخی موضوعات فراخوان فراملیتی است و  مسئله تقریب در این زمینه نیز امری مهم است.

* 8 آبان 98 آخرین زمان ارسال مقالات

همچنین، خانم بهرامی معاون پژوهش مدیریت حوزه علمیه خواهران استان و دبیر اجرایی همایش ادامه داد: با توجه به همکاری حوزه و دانشگاه در انجام این همایش، باید تلاش کرد تا سطح فعالیت را ارتقا داد و از ظرفیت های موجود این دو نهاد علمی، بالاترین استفاده را کرد.

وی نیز ضمن تاکید بر علمیت بخشیدن به همایش و نتیجه آن، اعلام کرد: مدت زمان ارسال مقالات تا هشت آبان ماه تمدید شده است و علاقمندان می توانند آثار خود را به پایگاه این همایش ارسال کنند.

دبیر اجرایی همایش در ادامه برنامه های خود را پیرامون نحوه برگزاری اختتامیه بیان کرد.