استاد حوزه و دانشگاه:

عزادار امام حسین(ع) نباید نسبت به فریضه امر به معروف بی تفاوت باشد

شناسه خبر : 80937

1398/06/14

تعداد بازدید : 98

عزادار امام حسین(ع) نباید نسبت به فریضه امر به معروف بی تفاوت باشد
استاد حوزه و دانشگاه گفت: محب و عزادار امام حسین(ع) به هیچ وجه نباید نسبت به احیای فریضه امر به معروف و نهی از منکر بی تفاوت باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر، خانم سیده معصومه طباطبایی در گفتگو با خبرنگاران با اشاره به این که فرارسیدن ماه محرم، بهترین فرصت برای تبیین آموزه های دینی و انقلابی از سوی مبلغان، وعاظ و مداحان اهل بیت(ع) است، اظهار داشت: بیان شاخصه های مهم سبک زندگی اهل بیتی و به ویژه سبک زندگی حسینی، یکی از وظایف مهم مبلغان و وعاظ است که به ویژه در ماه محرم و صفر، بیش از سایر ایام سال، زمینه چنین فعالیتی فراهم و مهیاست.

وی افزود: تبیین و تعمیق مسایل اعتقادی و باورمندی مردم به مباحث دینی در چنین ایامی یکی از ضرورت هاست که این مهم در سایه تقویت ارتباط علما و روحانیت و جامعه حوزوی با بدنه مردم و نسل جوان، امکان پذیر است.

رئیس اداره راهبری امور مدارس حوزه علمیه خواهران همچنین با اشاره به این که دهه اول ماه محرم به عنوان دهه امر به معروف و نهی از منکر نام گذاری شده است، گفت: ما باید کاری کنیم که زندگی ما رنگ و بوی حسینی پیدا کند و نه فقط خودمان بلکه جامعه مان نیز در این راستا باشد و لذا باید بدانیم که هدف قیام امام حسین(ع) احیای فریضه فراموش شده امر به معروف و نهی از منکر بوده و ما که خود را محب و عزادار ایشان می دانیم، باید همین گونه باشیم.

وی بیان داشت: بی شک یکی از اهداف مهم قیام سیدالشهدا(ع)، تغییر سبک زندگی ها به سمت آموزه های نبوی و علوی بوده که این را از طریق امر به معروف و نهی از منکر دنبال می کردند و لذا به صرف این که ما به یاد حضرت اباعبدالله الحسین(ع) باشیم و برایش ایشان عزاداری کنیم، کافی نیست بلکه باید تغییر سبک زندگی را در دستور کار خویش قرار دهیم و از آن سو به عنوان یک موجود اجتماعی از اصلاح جامعه خود نیز غافل نشویم.

طباطبایی همچنین با تاکید بر این که بی تفاوتی نسبت به فریضه امر به معروف و نهی از منکر با اهداف فرهنگ و مکتب حسینی، سازگاری ندارد، گفت: احساس مسئولیت برای احیای امر به معروف و حرکت در این جهت، در واقع گام نهادن در مسیر نهضت حسینی است و مهم این است که ما به عنوان محب و عزادار امام حسین(ع) در این خصوص همواره در زندگی خود دغدغه داشته باشیم.

معصومه طباطبایی