استاد حوزه:

خانواده مهم‌ترین نقش را در سلامت جامعه ایفا می‌کند

شناسه خبر : 80894

1398/06/13

تعداد بازدید : 93

خانواده مهم‌ترین نقش را در سلامت جامعه ایفا می‌کند
حجت‌الاسلام والمسلمین فتاحی استاد حوزه، مهم‌ترین نقش در سلامت جامعه را از آن خانواده دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد،  حجت‌الاسلام والمسلمین احسان فتاحی، استاد حوزه در جمع طلاب مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه‌الزهرا(سلام‌الله علیها) اردکان با بیان اینکه سلامت بر دو گونه­ ی سلامت بدنی و سلامت قلبی است، گفت: پزشکی و بهداشت عهده­دار سلامت بدنی است و خانواده با رعایت توصیه­های بهداشتی می­تواند در ارتقا سلامت جامعه سهیم باشد اما دین متکفل سلامت قلبی است.

وی در ادامه بیان داشت: جامعه محل ظهور و بروز سلامت قلب است و اگر افراد از سلامت قلب برخوردار نباشند جامعه وضع نامطلوبی پیدا کرده و مشکلات و معضلاتی همچون اختلاس و بی­بند و باری در آن رواج پیدا می­کند.

وی با بیان اینکه خانواده می­تواند مهم­ترین نقش را در سلامت قلبی اعضا و در نتیجه سلامت جامعه ایفا کند افزود: سلامت قلب، نشاط درونی را به همراه دارد بنابراین سلامت قلبی نشاط جامعه را نیز به دنبال دارد و در مقابل قلب مریض آثاری همچون کفر ونفاق را به دنبال خواهد داشت و بروز و ظهور این ملکات می‌تواند در ایجاد ناهنجاریها و مشکلات جامعه، نقش بسزایی ایفاکند.

استاد حوزه با بیان این نکته که دستورات و فرامین الهی همه در راستای انسان‌سازی و پیشرفت انسان است خاطرنشان کرد: اگر ما به این به این باور برسیم که قیامت سرای بروز و ظهور ملکات این دنیاست در راه تزکیه نفس کوتاهی نخواهیم کرد

.