استاد حوزه:

صداقت و کسب سرمایه‌های معنوی باعث رشدانسان و سلامت جامعه خواهد شد

شناسه خبر : 80893

1398/06/13

تعداد بازدید : 99

صداقت و کسب سرمایه‌های معنوی باعث رشدانسان و سلامت جامعه خواهد شد
خانم مجاور،استاد حوزه صداقت و کسب سرمایه‌های معنوی را باعث رشد انسان و سلامت جامعه دانست .

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم مجاور استاد  مرکز تخصصی فقه و اصول فاطمه‌الزهرا (سلام‌الله علیها) اردکان با ذکر روایاتی بر تهذیب و اصلاح اخلاق در خانواده تأکید و بیان کرد: پاکی و صداقت و کسب سرمایه‌های معنوی باعث رشد روح شخص و در نتیجه سلامت جامعه خواهد شد و عدم تقید به مسائل دینی و شرعی فساد و آلودگی‌های فردی و اجتماعی را به دنبال خواهد داشت.

وی تغییر در سبک زندگی و نوع ساخت و سازهای بنای منازل را مهم و تأثیرگذار در تربیت دینی دانست و تصریح کرد: برای ارتقای مدارج معنوی باید در نوع روابط خانوادگی و نشست و برخاست‌های خانوادگی در برخی خانواده‌ها تجدیدنظر کرد.

مبلغ حوزه به برخی از حقوق زن و مرد اشاره و خاطرنشان کرد: محبت از حقوق دوجانبه است که باید از طرف زن و مرد باشد و تأکید کرد: عامل نزدیکی دل‌ها به یکدیگر محبت و ابراز آن است.

وی اطاعت زن از شوهر، آراسته کردن زن برای همسر و دستپخت خوب داشتن، سوءظن نداشتن، استفاده از نظرات شوهر در اداره خانه، عدم سرزنش در اشتباهات، پرهیز از حساسیت‌های بیجا را از حقوق مرد دانست و برای ایجاد فضایی شاد و صمیمی رعایت این موارد را لازم و ضروری دانست.

استاد حوزه رفع نیازهای مالی و اقتصادی در خانه، احترام به زن در خانه بخصوص در میان جمع، خوش‌رفتاری را از جمله حقوق زن دانست که هر مرد باید برای رعایت آن کوشش نماید.