خواهر شهید محمود کاوه:

داغ شهدا ما را در دفاع از نظام استوارتر می‌کند

شناسه خبر : 80861

1398/06/12

تعداد بازدید : 97

داغ شهدا ما را در دفاع از نظام استوارتر می‌کند
خواهر شهید کاوه گفت: مسائل احساسی و عاطفی خانواده‌های شهدا را هیچ‌کس نمی‌تواند انکار کند اما داغ این عزیزان به ما می‌گوید می‌توانیم مشکلات جامعه خود را برطرف کنیم و از طرفی این داغ، دفاع ما از نظاممان را بیشتر می‌کند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، خانم زهرا کاوه، خواهر شهید محمود کاوه، ظهر دیروز در بزرگداشت سی و سومین سالگرد شهادت سردار سرلشکر شهید کاوه و شهدای عملیات کربلای دو که در مجتمع فرهنگی آیه‌ها برگزارشده بود، اظهار کرد: مبنای زندگی و تربیت فرزندان شهید کاوه، مسائل مذهبی و فرهنگی و مسئله دوم برای پدر، تغذیه سالم بود. در رابطه با محمود که فرزند دوم خانواده و تنها پسر خانواده بود، وسایل بازی که برای ما تهیه می‌کرد، نشان‌دهنده علاقه پدر به مسائل مدیریتی و نظامی بود.

وی افزود: هنگام پیروزی انقلاب اسلامی، دشمنان همانند چند سال گذشته، به‌آرامی تحریم‌هایی را علیه مردم ایران وضع کردند؛ روزی یک نفر بار مواد شوینده برای مغازه پدرم آورده بود، به محمود گفته بود قرار است مواد شوینده تحریم شود و او هم همه بار آن را تحویل گرفته است. وقتی محمود این موضوع را به پدرم گفت، برخلاف انتظارش، ایشان ناراحت شدند و گفتند همه مواد شوینده را کم‌کم بین مردم توزیع کن.

خواهر شهید در ادامه خاطرنشان کرد: من، مادر، پدر و خواهرانم وابستگی خاصی به محمود داشتیم، اما پدر از ابتدا مشوق او در تمام عرصه‌ها بود. در اولین اقدام، محمود می‌خواست برای گذراندن دوره آموزش نظامی به تهران برود که پدرم هیچ مخالفتی نکردند. محمود پس از گذشتن سه سال از جنگ، به مادرم گفت اگر من در جنگ ایران و عراق شهید نشوم، حتماً باید در جنگ لبنان شرکت کنم و از ایران بروم.

زهرا کاوه تصریح کرد: امید آمدنم به خانه در دوران دبیرستان، دیدن پوتین‌های برادرم جلوی در خانه‌مان بود.

وی خاطرنشان کرد: مسائل احساسی و عاطفی خانواده‌های شهدا را هیچ‌کس نمی‌تواند انکار کند اما داغ این عزیزان به ما می‌گوید می‌توانیم مشکلات جامعه خود را برطرف کنیم و از طرفی این داغ، دفاع ما از نظاممان را بیشتر می‌کند. محمود به جهت اینکه تنها پسر خانواده بود، جایگاه ویژه‌ای داشت ولی پدر و مادر من هیچ‌گاه مانع رفتن او به جبهه نشدند و پدرم مشوق او در این امر بود.