تشکر امام جمعه همدان از بانوی طلبه آمر به معروف/ ماموران انتظامی حامی آمران به معروف باشند

شناسه خبر : 80807

1398/06/11

تعداد بازدید : 70

تشکر امام جمعه همدان از بانوی طلبه آمر به معروف/ ماموران انتظامی حامی آمران به معروف باشند
امام جمعه همدان با اشاره به ضرب و شتم بانوی طلبه آمر به معروف در همدان، گفت: بنده از حس مسئولیت این خواهر بزرگوار که به فریضه امر به معروف عمل کرده است، تشکر می کنم.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت الاسلام والمسلمین حبیب الله شعبانی ظهر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به ضرب و شتم بانوی طلبه آمر به معروف در همدان، گفت: بنده باید  ابتدا از حس مسولیت این خواهر بزرگوار که به فریضه امر به معروف عمل کرده است، تشکر کنم.

نماینده ولی فقیه در همدان افزود: آنچه امروزه در جامعه به آن محتاج هستیم این  که نسبت به انجام امر به معروف توجه بیشتری داشته باشم و برای ترویج آن در جامعه همه به میدان بیایند.

امام جمعه همدان با تاکید بر این که نباید در برابر منکر ساکت باشیم، ابراز داشت: سکوت و غفلت در برابر ناهنجاری ها به توسعه هنجارشکنی در جامعه کمک می کند.

وی خاطر نشان کرد: محیط جامعه امروز باید نسبت به هنجار شکنی ها دارای حساسیت باشد و اگر این حساسیت اجتماعی تقلیل پیدا کند نتیجه اش توسعه هنجار شکنی در بین مردم خواهد بود.

نماینده ولی فقیه در استان همدان با بیان این که نیروهای انتظامی باید حامی آمران به معروف باشند، ابراز داشت: انتظاری که از نیروهای انتظامی در این خصوص می رود این است که در کنار عزیزانی باشند که به وظیفه دینی خود عمل می کنند.

وی تصریح کرد: آمران به معروف باید نیروی انتظامی را حامی خود بدانند و اگر در جریان این اتفاق، ماموری مرتکب تخلف شد نه تنها باید پاسخگوی این عمل باشند، بلکه به صورت قانونی نیز با او باید برخورد شود.

حجت الاسلام والمسلمین شعبانی یادآور شد: اگر هنجار شکنان احساس امنیت داشته باشند، امنیت روانی و فرهنگی جامعه آسیب خواهد خورد و لذا همه مسئولان در نظام اسلامی موظف هستند که امنیت جامعه را تامین کنند و میدان را در اختیار هنجار شکنان قرار ندهند.