مبلغ مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس:

مبارزات انقلابی در ایران با تحولات بنیادین در وجود فردی، اجتماعی و سیاسی افراد همراه بود

شناسه خبر : 80790

1398/08/13

تعداد بازدید : 185

مبارزات انقلابی در ایران با تحولات بنیادین در وجود فردی، اجتماعی و سیاسی افراد همراه بود
خانم الهام سنچولی مبلغ مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبد کاووس گفت: روح انقلاب اسلامی در این حقیقت یافت می شود که مردم مسلمان ایران از خلال انقلاب، در جست و جوی ایجاد تحول و تغییر در خویش بودند و هدف اصلی آن ها ایجاد یک تحول بنیادین در وجود فردی و اجتماعی و سیاسی و در نحوه تفکر و شیوه نگرش بود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم الهام سنچولی در نشست حلقه سرگروه های شجره طیبه صالحین که در حوزه بسیج خواهران حضرت خدیجه گنبدکاووس برگزار شد، بیان کرد: وجود رهبری حسین گونه امام خمینی رحمه الله علیه یکی از مهم ترین تاثیرات نهضت عاشورا در پیدایش انقلاب اسلامی بوده است.

وی خاطرنشان کرد: با مرور روند وقوع انقلاب اسلامی و شعارها، سخنرانی ها، بیانیه های انقلابیون و رهبر آن هویدا می شود که از میان عناصر مذهبی «فرهنگ عاشورا و نهضت امام حسین علیه السلام» نقش بسزایی در پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی ایران داشته است.

مبلغ مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس فرهنگ شهادت، فرهنگ مبارزه مستمر حق علیه باطل، فرهنگ طاغوت ستیزی و طاغوت زدایی، اصل پیروی از رضای خدا و مصلح مسلمین را از مهم ترین مولفه های اثرگذار تعالیم عاشورا بر انقلاب اسلامی نام برد.

سنچولی ادامه داد: انقلابیون که به خداوند ایمان راسخ داشتند و شهادت در راه رسیدن به اهداف والای الهی در سایه رهبری حسین گونه را برترین سعادت می دانستند، برای رسیدن به اهداف والای انقلاب اسلامی تا پای جان ایستادگی کردند.

وی توضیح داد: روح انقلاب اسلامی در این حقیقت یافت می شود که مردم مسلمان ایران از خلال انقلاب، در جست و جوی ایجاد تحول و تغییر در خویش بودند و هدف اصلی آن ها ایجاد یک تحول بنیادین در وجود فردی و اجتماعی و سیاسی و در نحوه تفکر و شیوه نگرش بود.

مبلغ حوزه ادامه داد: زندگی امام حسین علیه السلام، زندگی امام زمان عجل الله تعالی فرجه الشریف و زندگی همه انبیا از اول تا آخر، برای تحقق این هدف بوده که در مقابل حکومت جور، حکومت عدل را بسازند.

سنچولی افزود: مردم ایران با تاسی به همین اصل مهم قیام کردند و حکومت فاسد شاهنشاهی را شکست دادند.