مبلغ حوزه:

اخلاص و رعایت اصول اخلاقی موجب ماندگاری واقعه کربلا شد

شناسه خبر : 80780

1398/06/12

تعداد بازدید : 93

اخلاص و رعایت اصول اخلاقی موجب ماندگاری واقعه کربلا شد
خانم بهشتی نژاد مبلغ حوزه اخلاص و رعایت اصول اخلاقی را موجب ماندگاری واقعه کربلا دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، مراسم عزاداری دهه محرم با حضور کارکنان و شماری از طلاب مجموعه حوزوی الزهرا سلام الله علیها گرگان برگزار شد.

خانم بهشتی نژاد در این مراسم، ماه محرم را ماه انس با امام حسین(علیه السلام) دانست و بیان کرد: ماه محرم، ماه ارتباط و پیوند با اباعبدالله الحسین(علیه السلام) و اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) است؛ لذا انسان باید در این ماه، ضمن بازنگری در اعمال و رفتار خود، با شناخت سبک و سیره ائمه معصومین(علیهم السلام)، اصول اخلاقی حاکم در زندگی آنان را در زندگی فردی و اجتماعی خود پیاده کند.

وی افزود: اصول اخلاقی، واقعه کربلا را به حماسه ای ماندگار تبدیل کرد به طوری که در سخت ترین شرایط هم نادیده گرفته نشد؛ این در حالیست که غالباً انسان ها در شرایط عادی، رفتار منطقی از خود نشان می دهند اما مهم این است که در شرایط سخت و فشار مشکلات، رفتار خوب و منطقی از انسان بروز و ظهور کند؛ در روایتی از امیرمومنان علی(علیه السلام) وارد است که می فرمایند که«در تغییر حالت ها جوهره شخصیتی افراد پدیدار می شود».

مبلغ مدرسه علمیه عالی الزهرا(سلام الله علیها) گرگان از دیگر دلایل ماندگاری حادثه کربلا را اخلاص امام حسین(علیه السلام) دانست و افزود: گواه این مطلب آیه 96 از سوره مبارکه نحل است که خداوند متعال می فرماید که«آنچه پیش شماست تمام می شود و آنچه باقی می ماند نزد خداست». 

خانم بهشتی نژاد خطاب به کارکنان این مجموعه آنان را نماینده اهل بیت(علیهم السلام) و الگوی طلاب نامید و گفت: سعی کنید با توجه به نقش الگویی بودن خود در بین طلاب، با رفتار درست و اخلاق خوب طلاب را در این عرصه یاری و با عملکرد درست موجبات هدایت دیگران را فراهم کنید.