عضو مجلس خبرگان رهبری عنوان کرد؛

لزوم مبارزه با مفاسد اقتصادی و اهتمام به مساله عفاف و حجاب در جامعه

شناسه خبر : 80722

1398/06/07

تعداد بازدید : 68

لزوم مبارزه با مفاسد اقتصادی و اهتمام به مساله عفاف و حجاب در جامعه
آیت الله حسینی بوشهری گفت: مبارزه با مفاسد اقتصادی و اهتمام به مساله عفاف و حجاب در جامعه ضروری است.

به گزارش خبرگزاری کوثر به نقل از شبستان آیت الله «هاشم حسینی بوشهری» در خطبه های نماز جمعه این هفته که امروز (جمعه 8 شهریور) در مصلی قدس برگزار شد، اجرای عدالت در جامعه دینی را از مصادیق امر به معروف و نهی از منکر توصیف کرد و گفت: گریز مردم از عدالت یکی از موانع در اجرای عدالت به شمار می آید. متاسفانه بهانه گیری مردم از عوامل اصلی عدم اجرای عدالت است.


عضو مجلس خبرگان رهبری افزود: غفلت و فراموش کردن مردم و همچنین هوای نفسانی کارگزاران و قضاوت مسئولان بر اساس گمان در کنار عدم توان شنیدن حرف حق مردم توسط مسئولان از دیگر عوامل عدم اجرای عدالت اجتماعی در جامعه است.


وی تحقق عدالت در جامعه را منوط به استقبال مردم از آن توصیف کرد و اظهار داشت: هم مردم و هم مسئولان باید علاقه مند به عدالت اجتماعی باشند تا در جامعه محقق شود. اگر مردم در اجرای عدالت سست باشند توانایی دور کردن ظلم و ستم را از جامعه نخواهند داشت.


حسینی بوشهری از برگزاری باشکوه عید غدیر توسط مردم تقدیر کرد و ادامه داد: باید سعی کنیم در عزاداری ها نیز در کنار حماسه و عاطفه به منطق و استدلال پایبند بوده و سخنرانان علاوه بر تبیین مصائب امام حسین(ع) و یاران باوفای ایشان، به معرفت افزایی مردم نیز اهتمام ورزند.


وی درباره نامگذاری امروز به نام روز مبارزه با تروریسم تصریح کرد: کسانی که ادعای دفاع از حقوق بشر دارند، منافقین  و داعش و سایر گروهک های تروریستی را پدید آورده اند اما مردم واقعیت را به خوبی می دانند.


امام جمعه موقت قم با تبریک فرارسیدن روز دولت گفت: از دولت انتظار داریم در دو سال باقیمانده به اولویت بندی امور پرداخته و از هرگونه حاشیه سازی که زمینه ساز نفوذ دشمن است، به شدت خودداری کند.


وی درباره رفتار عربستان با زائران ایرانی تأکید کرد که مواضع جمهوری اسلامی ایران و رهبر معظم انقلاب اسلامی سبب مباهات و افتخار زائران ایرانی حج شده بود.


حسینی بوشهری از حفظ عفاف و حجاب به عنوان یکی از دغدغه های جامعه یاد کرد و خاطرنشان ساخت: مردم مومن و انقلابی خواستار برطرف شدن این دغدغه هستند چرا که نباید کاری کرد که دشمنان اسلام و انقلاب بگویند مردم بعد از چهل سال بر سر ارزش‌های خود دچار تناقض شده‌اند.


وی همچنین خواستار جدیت در مبارزه با فساد اقتصادی شد و افزود: مبارزه با مفسدان دانه درشت از اهمیت فراوانی برخوردار است و دستگاه قضا باید با قاطعیت با مفسدان برخورد کند.


عضو مجلس خبرگان رهبری با اشاره به  شرایط بسیار سخت مردم کشمیر از دولت هند خواست به فعالیت بدون محدودیت مردم مسلمان این منطقه اهتمام داشته باشد.