مدیر حوزه های علمیه خواهران تهران تاکید کرد:

لزوم پاسخگویی مبلغان به شبهات اعتقادی جوانان در ایام محرم

شناسه خبر : 80715

1398/06/09

تعداد بازدید : 73

لزوم پاسخگویی مبلغان به شبهات اعتقادی جوانان در ایام محرم
حجت الاسلام والمسلمین کبیریان گفت: شبهاتی که دشمنان اسلام به ویژه درباره قیام امام حسین(ع) مطرح می کنند، وظیفه و رسالت مبلغین را سنگین تر می کند و ضرورت دارد مبلغین گرامی وقت بگذارند و با بررسی شبهات، پاسخی مناسب و قانع کننده برای مخاطبان خود به ویژه قشر جوان ارائه بدهند.

به گزارش خبرگزاری کوثر، حجت الاسلام والمسلمین محمدحسین کبیریان، در گفت‌و‌گو با خبرنگاران با بیان این که ماه محرم فرصت مغتنمی برای تبیین معارف اهل بیت(ع) است، گفت: یکی از وظایف مبلغان و مبلغات حوزه علمیه تهران تبیین معارف الهی به جوانان است و این رسالت در ایام محرم تبیین فلسفه قیام حضرت اباعبدالله(ع)، و تطبیق قیام و جبهه حق و باطل نسبت به دوران معاصر و شناختن شمر زمانه و چگونگی الگوگرفتن از امام حسین(ع) برای مقابله با جبهه باطل است.

وی افزود: شبهاتی که دشمنان اسلام به ویژه درباره قیام امام حسین(ع) مطرح می کنند، وظیفه و رسالت مبلغین را سنگین تر می کند و ضرورت دارد مبلغین گرامی وقت بگذارند و با بررسی شبهات، پاسخی مناسب و قانع کننده برای مخاطبان خود به ویژه قشر جوان ارائه بدهند.

حجت الاسلام والمسلمین کبیریان، گفت: ایام محرم یکی از بهترین فرصت های تبلیغی برای مبلغان و مبلغات و نیز ارتباط با قشر جوان و نوجوان و آحاد مردم است.

مدیر حوزه های علمیه خواهران استان تهران، تصریح کرد: عشق و محبتی که در دل همه افراد نسبت به حضرت سیدالشهدا(ع) وجود دارد زمینه بسیار خوبی را برای کسب معارف ایجاد می کند و الحمدلله در کشور ما سال به سال جلسات معرفتی و عزاداری امام حسین(ع) با رونق بیشتری برگزار می شود و ضرورت دارد مبلغین اهتمام جدی تری را برای بهرمندی از این ایام داشته باشند.

حجت الاسلام والمسلمین کبیریان در پایان خاطرنشان کرد: به همین منظور و در راستای آمادگی مبلغین حوزه های علمیه برای اعزام تبلیغی در ایام ماه محرم، همایش طلایه داران نهضت حسینی و رهروان مکتب زینبی با همکاری مراکز مدیریت حوزه های علمیه برادران و خواهران، روز شنبه (9شهریورماه)، از ساعت 16 با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین قرائتی، در حرم مطهر عبدالعظیم حسنی(ع) برگزار می شود.

وی افزود: همچنین با توجه به اهمیت تطبیق نهضت امام حسین(ع) بر جریانات روز و شناخت شمر زمانه و نحوه مقابله با این دشمنان، در ادامه همین همایش ویژه برنامه ای در زمینه مسائل بصیرتی و تحلیل سیاسی روز، با سخنرانی حجت الاسلام والمسلمین حاج صادقی، نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران، برگزار خواهد شد.