معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور :

همه مسلمانان تا ابد امت اسلامی هستند

شناسه خبر : 80703

1398/06/07

تعداد بازدید : 120

همه مسلمانان تا ابد امت اسلامی هستند
معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور در گردهمایی مبلغان خواهر استان اصفهان با بیان اینکه فرق بین امت و ملت این است که حد و مرز جغرافیایی ندارد و همه مسلمانان تا ابد امت اسلامی هستند افزود: محرم امسال پیام شما مبلغان شهر، شهرستان و استان ندارد و باید پیام برای امت داشته باشید.

به گزارش خبرگزاری کوثر از اصفهان، معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران کشور در گردهمایی مبلغان خواهر استان اصفهان در سخنانی با موضوع مدیریت منبر با رویکرد تبیین بیانیه گام دوم انقلاب گفت: ماه محرم با نام اباعبدالله الحسین عجین  شده است و ماه پیام‌رسانی است. 
معصومه ظهیری  با اشاره به اهمیت  دهه اول ماه محرم و هفته امر به معروف و نهی از منکرخاطر نشان کرد:  پیام محرم هر دو جزء فروع دین است،هم امر به معروف و نهی از منکر و هم تولا و تبرا دو پیام مهم جریان کربلا هستند.  
 وی گفت: اینکه معرفت اهل بیت در دل و جان انسان ها باید با شناخت و معرفت عجین باشد جز واجبات دین است لذا تولی جزء واجبات دین است و باید دشمن را بشناسیم و نسبت به آنها برائت و بیزاری بجوییم. 
ظهیری  یادآور شد: امام حسین(ع) می فرمایند: خروج من  به قصد اصلاح است و این نکته برای امروز ما هم پیام بسیاری دارد. 
معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور اظهار داشت: ماه محرم ماهی است که انسان آنچه را که به عنوان وظیفه و واجبات می داند باید انجام دهد و این حق هر جامعه‌ای است که نسبت به واجبات و وظایف خود آگاهی داشته باشد و احکام، واجبات فقط بحث های قرائت،طهارت و نماز نیست. 
وی با بیان اینکه فرق بین امت و ملت این است که حد و مرز جغرافیایی ندارد و همه مسلمانان تا ابد امت اسلامی هستند افزود: محرم امسال پیام شما مبلغان  شهر، شهرستان و استان ندارد و باید پیام برای امت داشته باشید. 
ظهیری ادامه داد: امروز قدرت تمیز و تشخیص خوب از بد و زشت و زیبا را از آبشخور زلال وحی دین باید بگیرند لذا برای مبلغان، دین و آموزه های آن سنگر است و در سنگر خود باید حق را به وضوح و روشنی بیان کنید،حتی اگر عده ای هم نخواهند و نپسندند شما موظف هستید که امروز شبهات را پاسخ دهید. 
 
معاون فرهنگی تبلیغی مرکز مدیریت حوزه های علمیه کشور اظهار داشت: خرافه گویی، داستان های طولانی گفتن در منبر ممنوع است، قرآن محوری در مجالس اباعبدالله باید مد نظر باشد چرا که اباعبدالله کشته راه دین است، در مجالس پیوند بین قرآن و عترت را حفظ کنید، مداحی مدل نمی‌خواهد مدل های عربی، مدل های هندی و این مدل هایی که از خود درآورده‌اند آسیب دین است البته برخی سنتها همچنان مالیدن گل بر سر خوب است ولی عزاداری با مدل های خاص و یا سینه زنی های طولانی آفت عزاداری مجالس امام حسین است. 
وی خطاب به مبلغان اظهار داشت: منبر های طولانی نروید و مستند صحبت کنید و از مقتل بسیار استفاده کنید و مطالب تکراری بیان نکنید.