دبیر علمی همایش جستارهای پژوهشی:

همایش جستارهای پژوهشی بیانیه گام دوم انقلاب تا 8 آبان تمدید شد

شناسه خبر : 80669

1398/06/13

تعداد بازدید : 110

همایش جستارهای پژوهشی بیانیه گام دوم انقلاب تا 8 آبان تمدید شد
دبیر علمی همایش جستارهای پژوهشی بیانیه گام دوم انقلاب از تمدید این همایش تا 8 آبان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، نشست خبری با محوریت همایش ملی«جستارهای پژوهشی با تاکید بر بیانیه گام دوم» با حضور رئیس همایش، دبیر علمی و اجرایی در جمع اصحاب رسانه برگزار شد.

خانم حسینی واعظ بیان کرد: چهل سال انقلاب اسلامی با فراز و فرودهایی روبرو شد اما دستاوردهای مهمی به جا گذاشت.

وی ادامه داد: برای اقتدار و گسترش تمدن اسلامی و نیز استمرار انقلاب باید تدابیری اندیشیده می شد که بیانیه مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) بعد از ده ها سال بهترین پیام بوده و نتیجه عمری تجربه همراه باتقوا و بصیرت است.

مدیر حوزه علمیه خواهران گلستان گفت: روح بیانیه گام دوم؛ خوش بینی، توکل بر خدا، اعتماد به نفس و نگاه به تاریخ گذشته این چهل سال و امکانات امروز  و چشم انداز آینده است.

حسینی واعظ با بیان اینکه انقلاب با حوزه علمیه و رهبری امام خمینی(ره) آغاز شد و به دست مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) ادامه پیدا کرد، افزود: جهت نهادینه و اجرایی کردن این بیانیه، حوزه های علمیه وظیفه سنگینی بر عهده دارند، به ویژه حوزه علمیه خواهران که اثرات بزرگی بر جامعه می گذارند.

وی هدف از برگزاری همایش را تبیین و نهادینه کردن بیانیه گام دوم انقلاب اعلام کرد و گفت: ما در این همایش به دنبال ظواهر و فعالیت های شعاری نیستیم و امیدوارم با تلاش محققین خانم و آقا، طلاب و دانشجویان و تمامی مذاهب اسلامی قلم فرسایی کنید و تحقیقات خوبی ارائه دهید.

در ادامه جلسه آقای شریعتی نیاسر دبیر علمی همایش گفت: یکی از مباحث مطروحه در بیانیه گام دوم انقلاب که جنبه علمی دارد، بحث معنویت و اخلاق است که تمام موارد بیانیه در این بحث خلاصه می شود.

وی ضمن بررسی مفهوم تقوا و جنبه فردی و اجتماعی آن، به تشریح مسائل مربوط به همایش پرداخت و گفت: در فراخوان مقاله، موضوعات به طور کلی مطرح شد تا پژوهشگران بر اساس محورها مسئله سازی کرده و آن را دنبال کنند تا با تاکید بر بیانیه گام دوم تحقیقات خوبی صورت گیرد.

استاد دانشگاه مذاهب اسلامی تهران، یکی از وجوه متمایز این همایش با سایر همایشات مشابه را علمی بودن آن دانست و اضافه کرد: بهترین مقالات در پایگاه جهانی iscو سایر پایگاه های معتبر علمی ثبت خواهد شد.

شریعتی نیاسر اعلام کرد: علاقمندان می توانند آثار خود را از طریق سایت همایش به آدرس http://research.whc.ir ارسال و کلیه اطلاعات لازم را از پایگاه دریافت کنند.

وی با بیان اینکه مقالات منتخب در کتابی به چاپ خواهد رسید، ابراز کرد: از دیگر ویژگی های این همایش فراملیتی و قومی بودن است و همه اقوام و مذاهب اسلامی می توانند در این فراخوان شرکت کنند.

استاد دانشگاه، همکاری نزدیک حوزه علمیه خواهران گلستان و دانشگاه مذاهب اسلامی را نوعی به نمایش گذاشتن وحدت حوزه و دانشگاه دانست و افزود: مجموعه ای از اساتید حوزه و دانشگاه های کشور به داوری آثار خواهند پرداخت.

وی هشتم آبان ماه را آخرین زمان ارسال آثار اعلام کرد و گفت: در این همایش، با شناسایی زمینه های پژوهش می توان موضوعاتی برای نگارش پایان نامه ها، مقالات پژوهشی  وکتاب های تحقیقاتی را استخراج کرد.