استاد حوزه:

عظمت غدیر باید به رخ جهانیان کشیده شود

شناسه خبر : 80645

1398/06/06

تعداد بازدید : 156

عظمت غدیر باید به رخ جهانیان کشیده شود
حجت الاسلام والمسلمین دادآفرین، استاد حوزه بیان کرد: لازم است به عید غدیر بیشتر از عید نوروز بها داده و عظمت غدیر را به رخ جهانیان کشیده شود.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام و المسلمین دادآفرین در جمع طلاب و عموم مردم در مدرسه علمیه حضرت زینب کبری( سلام الله علیها) یزد  به اهمیت و فضیلت روز غدیراشاره و اظهار داشت: طبق فرموده پیامبر اکرم( صلی الله علیه و آله و سلم) بالاترین عمل محبت به امام علی(علیه السلام) است و برای ایجاد این محبت باید به این امام همام معرفت پیدا کنیم .

وی افزود:  یکی از راه‌های معرفت افزایی به معصومین(علیهم السلام) خواندن زیارت نامه آنان با دقت و تامل است  و هم‌چنین بزرگترین نعمت، نعمت ولایت امیرالمومنین(علیه السلام) بر ما می‌باشد و برای این نعمت باید سجده شکر به جا آوریم.

استاد حوزه عید غدیر را فرصتی طلایی برای همگان برشمرد و افزود: باید به این روز بیشتر از عید نوروز بها دهیم و عظمت غدیر را به رخ جهانیان بکشیم و کاری کنیم که جهان، ایران را به عید بزرگ غدیر بشناسد، زیرا که ما شیعیان حقیقتمان را از این معصوم و حادثه غدیر خم در 18 ذی الحجه داریم، لذا باید به چنین روزی افتخار کنیم و پررنگ‌ترین روز برایمان چنین روزی باشد و کمرنگ بودن این روز در میان مسلمین خود نشان از غربت و مظلومیت مولی متقیان دارد.

وی با تاکید بر زنده نگه داشتن غدیر به بیانیه گام دوم اشاره نمود و ادامه داد: طبق فرمایشات مقام معظم رهبری(دام ظله العالی) اگر بخواهیم به جامعه‌ای متدین برسیم باید محبت و معرفت امیرالمومنین(علیه السلام) را در قلب مردم زنده کنیم، چراکه هر کس بر سر سفره این امام همام بنشیند، بلند نخواهد شد.

کارشناس دینی حاظران را به خواندن زیارت جامعه کبیره، نهج البلاغه و ناحیه مقدسه با توجه کامل و دقت در معانی توصیه و اظهار داشت: در زیارت جامعه کبیره  قریب به 200 خصوصیت امام معصوم آمده است و همین یک زیارت نامه برای بالا بردن معرفت به ائمه معصومین(علیهم السلام) بسیار مفید است.

حجت الاسلام و المسلمین دادآفرین در پایان سخنان خود به کارهایی که می‌توانیم برای بزرگداشت چنین روزی انجام دهیم به عیدی دادن به یکدیگرو پوشیدن لباس نو اشاره و یادآور شد: راه انداختن کاروان شادی از دیگر اقدامات می‌تواند باشد و این راهپیمایی باید پررونق‌تر از راهپیمایی 22بهمن باشد.