کارشناس دینی:

وظیفه مبلغان نسبت به غدیر، تبیین و روشنگری برای مردم است

شناسه خبر : 80643

1398/06/06

تعداد بازدید : 117

وظیفه مبلغان نسبت به غدیر، تبیین و روشنگری برای مردم است
حجت الاسلام حسین حیدریان، کارشناس دینی، وظیفه مبلغان در برابر غدیر را، تبیین و روشنگری برای مردم دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد،  همایش هم‌اندیشی سرگروههای حلقه های صالحین بسیج، با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین حسین حیدریان ،کارشناس دینی در مدرسه علمیه فاطمه الزهرا (سلام الله علیها) اردکان برگزار شد.

این همایش که به مناسبت هفته ولایت و در راستای ایجاد انگیزه جهت جذب متربیان پایگاه های بسیج به تحصیل در حوزه و ارائه محتوا به سرگروه‌ها برنامه ریزی شده بود با حضور مدعوین در سالن آمفی تئاتر این مرکز برگزار شد.

حجت الاسلام حیدریان ضمن بیان ارزش و اهمیت عید بزرگ غدیر گفت: فرصت حلقه های صالحین فرصتی بسیار مهم و ارزشمند است؛ چرا که فضایی بسیار خوب برای تبلیغ چهره به چهره را که در دنیای امروز بیشترین تاثیر را دارد، فراهم کرده است، لذا باید این فرصت را قدر دانسته و با تمامی توان از آن بهره جست.

وی با اشاره به آنچه در زمان بعد از وفات پیامبر(صلی الله و علیه و آله) درباره ولایت اتفاق افتاد، گفت: بین غدیر خم و رحلت آن حضرت تنها 70 روز فاصله افتاد و این باورنکردنی است که هزاران نفر که درآن واقعه حاضر بودند و حتی آیات مختلفی چون آیه اکمال دین «و سئل سائل بعذاب واقع » در آن روز نازل شده بود، واقعه سقیفه اتفاق بیفتد و هیچ کس به یاری ولی برحق زمان نشتابد. اینها برای همه ما درس است، درسی که قدرت خواص بی‌بصیرت و تاثیر شگرف نادانی عوام را به تصویر می‌کشد. مراقب باشیم تاریخ برای ما تکرار نشود.

کارشناس دینی پس از اشاره به فرازهایی از خطبه غدیریه اظهار کرد: مطالعه و رساندن سینه به سینه این خطبه را بنا به گفته حضرت رسول (صلی الله علیه و آله)  الی یوم القیامه...  وظیفه همه مسلمین درهمه زمان‌هاست حضرت بیان و نقل این خطبه را توصیه کردند و این وظیفه مبلغان و دلسوزان دین را دوچندان می‌کند.

وی بابیان روایاتی به  تبیین جایگاه روحانیت  وارزش طلبگی پرداخت وسرگروه‌های حلقه‌های صالحین را با نظام حوزه و عملکرد‌های حوزه آشنا و ترغیب نمود .

استاد در پایان این مراسم منابعی از جمله کتاب «علی از زبان علی» و برخی محتواهای مناسب این ایام را به حاضرین معرفی نمود و به تمامی شرکت کنندگان در این مراسم بسته آموزشی و تبلیغی نیز اهدا شد.