مدیر مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر:

واقعه غدیر خم پیوند بعثت با غدیر و استمرار خط تمامی پیامبران می‌باشد

شناسه خبر : 80487

1398/06/04

تعداد بازدید : 97

واقعه غدیر خم پیوند بعثت با غدیر و استمرار خط تمامی پیامبران می‌باشد
مدیر مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر، واقعه عید غدیر خم را پیوند بعثت با غدیر و استمرار خط تمامی پیامبران دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم نقیب مدیر مدرسه علمیه فاطمیه اشکذر در نشست معرفتی به مناسبت عید غدیر در  جمع طلاب این مدرسه  بیان کرد: در واقعه عید غدیر خم پیوند بعثت با غدیر و استمرار خط تمامی پیامبران می‌باشد. مناقب و فضایل حضرت علی علهی السلام بیشمار است البته در خطبه غدیر، از زبان پیامبر این مناقب نقل شده است.

وی در ادامه اظهار داشت: فرمانبرداری از پیامبر اکرم (صلی الله علیه و اله) و در امتداد ایشان حضرت علی(علیه السلام) طبق روایتی از شیخ صدوق که در کتاب علل الشرایع از فضل بن عمر آمده، واجب شمرده شده، توضیح این مطلب در کتب آسمانی دیگر هم آمده است. از اعمال توصیه شده در این ایام جشن و شادی و ایجاد شادی و سرور در بین مؤمنین است، تا بدین وسیله تربیت فرزندان در خانواده نهادینه شده و غدیر برای همیشه در تاریخ باقی بماند.

در ادامه نشست خانم کریمی، بعد از تبریک عید غدیر اذعان کرد: بندگی و سیر کمال درجات متعدد و مراحل گوناگون از جمله شکر گذاریو محبت و... دارد. اوج این بندگی عشق و محبت به خداست. برای رسیدن به این عشق باید به معرفت الهی دست یافت. معرفت بهخ حق زمانی حاصل می‌شود که قدر نعمات الهی را بشناسیم و شان سپاس آن را به جای آوریم. شان شکر نعمت ولایت اهل بیت علیه السلام حب و عشق به اهل بیت علیه السلام است.

وی افزود: عشق به اهل بیت زمانی حاصل می‌شود که ما به امام معرفت داشته باشیم و در این راه قدم برداریم تا روز به روز معرفتمان نسبت به امام بیشتر شود. در این ایام تلاش کنیم تا معرفتمان نسبت به ائمه بیشتر کنیم تا بتوانیم شان امامئ را بشناسیم و در مسیر بندگی الهی قرار بگیریم.

در پایان نشست کتاب ارزشمند عهد آسمانی به شرکت کنندگان در نشست اهدا شد.