استاد حوزه:

خطر جریان یمانی در یارگیری از بدنه جامعه است

شناسه خبر : 80483

1398/06/04

تعداد بازدید : 109

خطر جریان یمانی در یارگیری از بدنه جامعه است
حجت الاسلام والمسلمین شریعتی، استاد حوزه خطر یمانی را در یارگیری این فرقه از بدنه جامعه دینی برای ضربه زدن به جامعه حوزوی و دینی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد،  نشستی علمی با حضور«حجه الاسلام و المسلمین محسن شریعتی» از اساتید حوزه با موضوع« جریان یمانی، شبهات و پاسخ به آنها» درجمع طلاب مدرسه علمیه فاطمه الزهرا(سلام الله علیها) اردکان و مربیان مهدویت این شهرستان برگزار شد .

حجت الاسلام والمسلمین محسن شریعتی  در این نشست بیان کرد: احمد الحسن یمانی یکی از مدعیانی است که در عراق  فرقه ای را تشکیل داده و خود را امام سیزدهم معرفی کرده است. او مدعی است که با چهار واسطه نسبش به حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) می‌رسد.

وی افزود: فرقه‌های ضاله به چند دلیل بیشتر در عراق تشکیل می‌شود: همه مسلمانان می‌دانند زمان حکومت حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) در عراق است. مردم آن منطقه نسبت به حضرت مهدی(عجل الله تعالی فرجه الشریف) احساساتشان نسبت به دیگر مناطق غلبه بیشتری دارد. به هم‌ریختگی اوضاع اجتماعی- سیاسی عراق بعد از سقوط صدام و دولت‌های دشمن عراق این جریانات را طراحی می‌کنند.

استاد حوزه اظهار کرد: جریان یمانی از چهار جریان اخباریون، شیخیه، بهائیت و قادیانیه بهره می‌برد.  هدف جریان احمد الحسن ایجاد تفرقه و فتنه در کشورهای شیعی، تخریب جایگاه علماء و مراجع، ناکارآمد جلوه دادن علوم دینی حوزه علمیه و تبدیل نیابت عامه به جای نیابت خاصه است.

وی اضافه کرد: انشعابات جریان یمانی مکتب نجف، مکتب مصر و احلاس است.

در ادامه حجت الاسلام والمسلمین محسن شریعتی  ویژگی های این فرقه و همچنین در ضمن مطالب، شبهات این جریان را بیان و روش مناظره‌ای را برای جواب به آنها پیشنهاد کرد.