مدیر مدرسه علمیه معصومیه(س) یزد:

اولین کاروان بانوان طلبه مدرسه علمیه معصومیه(س) یزد به عتبات عالیات اعزام شد

شناسه خبر : 80351

1398/06/03

تعداد بازدید : 144

اولین کاروان بانوان طلبه مدرسه علمیه معصومیه(س) یزد به عتبات عالیات اعزام شد
مدیر مدرسه علمیه معصومیه یزد ، از اعزام اولین کاروان طلاب این مدرسه علمیه همزمان با ایام تابستان و بهره مندی طلاب از فضای معنوی حرم ائمه معصومین( علیهم السلام) و دیگر مکان های مذهبی این سفر خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، خانم  عزیزی ضمن بیان این خبر بیان کرد: همزمان با پایان امتحانات نیمسال دوم سال تحصیلی 98ـ97 و برای بهره مندی طلاب از فضای معنوی شهرهای کربلای معلی، نجف اشرف، کاظمین و سامرا با ثبت نام از طلاب علاقه مند و برخی اساتید این مدرسه به همراه خانواده هایشان و نیز حضور مدیر و معاون فرهنگی مدرسه این اردوی 40 نفره برگزار شد.

وی افزود: طلاب در مسیر حرکت با عبور از مرز چذابه یاد و خاطره شهدای هشت سال دفاع مقدس را با حضور روحانی کاروان حجت الاسلام والمسلمین پوررضوی و همراه با مداحی گرامی داشتند.

مدیر مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) یزد ادامه داد: نجف اشرف اولین شهر زیارتی است که این کاروان به آن جا وارد شد و طلاب با زیارت حرم مطهر امام علی(علیه السلام) با این امام همام برای پیروی از سیره و روش ایشان پیمان بستند و از اماکن متبرک شهر نجف از جمله منزل امام خمینی(رحمه الله علیه) در دوران تبعید در عراق بازدید کردند.

خانم عزیزی  ادامه داد: طلاب در نجف اشرف از مساجد سهله و کوفه بازدید کردند و اعمال هر کدام از مساجد را به جا آوردند و با ورود به قبرستان وادی السلام برای آرمیدگان این قبرستان مطهر فاتحه ای قرائت کردند و کنار تربت برخی علما از جمله علامه امینی و آیت الله سید کاظم طباطبایی صاحب عروه الوثقی حاضر شدند و آیاتی از کلام الله مجید را قرائت نمودند.

وی افزود: کاروان زیارتی مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) یزد، پس از نزدیک به سه روز اقامت در نجف اشرف وارد کربلای معلا شدند و حرم حضرت امام حسین(علیه السلام) و حضرت اباالفضل العباس(علیه السلام ) را زیارت کردند و با روح مطهر این بزرگواران پیمان بستند که ادامه دهنده راه آنان باشند.

مدیر مدرسه علمیه معصومیه(سلام الله علیها) یزد تصریح کرد: طلاب با بازدید از اماکن زیارتی کربلای معلی از جمله تل زینبیه، دیگر قبور مطهر علما و شهدای کربلا از جمله 72 تن و میثم تمار را زیارت کردند.

خانم عزیزی اضافه کرد: شرکت کنندگان در این اردو با مشارکت یکدیگر در بین الحرمین سفره حضرت رقیه(سلام الله علیها) پهن کردند و با ذکر مصیبت دردانه امام حسین(علیه السلام) توسط روحانی کاروان اشک ماتم ریختند و برای همه کسانی که آرزوی تشرف به عتبات عالیات خصوصا کربلای معلی را دارند دعا کردند.

وی گفت: طلاب سپس به سامرا و کاظمین سفر خود را ادامه دادند و قبور مطهر ائمه معصومین(علیهم السلام) را زیارت کردند و با امام موسی کاظم(علیه السلام) و امام جواد(علیه السلام) در کاظمین و با روح مطهر  امام حسن عسکری(علیه السلام) در سامرا پیمانی دوباره بستند و برای تعجیل در فرج آقا امام زمان(عج الله تعالی فرجه الشریف) دعا و قبور مطهر این دو شهر از جمله حکیمه خاتون و نرجس خاتون(سلام الله علیها) را نیز زیارت کردند.