استاد حوزه:

غدیر سند هویتی شیعه است

شناسه خبر : 80322

1398/05/30

تعداد بازدید : 77

غدیر سند هویتی شیعه است
خانم رودانی پور استاد حوزه با بیان اینکه غدیر سند هویتی شیعه است، گفت: گرفتن غدیر از شیعه گرفتن هویت اوست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، خانم رودانی پور ضمن تبریک عید غدیر اظهار داشت: عید غدیر بزرگترین رویداد در تاریخ اسلام می باشد و تمام سعی دشمن نیز خدشه وارد کردن بر این واقعه بزرگ است.
وی خطاب به پیروان و محبان اهل بیت(علیهم السلام) تاکید کرد: محبان و پیروان اهل بیت(علیهم السلام) باید با تلاش و اتحاد خود، دشمنان ولایت و امامت را در رسیدن به اهداف شومشان مایوس و ناامید کنند.
استاد حوزه علمیه خواهران هرمزگان خاطر نشان کرد: طلاب در تبلیغ واقعه ارزشمند غدیر باید سرآمد و طلایه دار باشند و در همین راستا مدرسه علمیه خواهران فاطمه بنت الرسول(س) جاسک از هرمزگان تمام سعی خود را برای نهادینه کردن و تبیین این عید بزرگ به کار برد.
خانم رودانی پور به برخی از این فعالیت ها اشاره کرد و گفت: برگزاری جشن بزرگ روز عید غدیر ویژه خواهران در حسینیه ثارالله محله یکبنی، برپایی ایستگاه صلواتی و پخش بسته های فرهنگی در مرکز شهر و محله شعیه نشین یکبنی، برپایی ایستگاه نقاشی با موضوع غدیر ویژه کودکان و نوجوانان در حسینیه ثارالله و همچنین دیدار با خانواده سادات طلبه در منازل آن ها و فضاسازی و غیره از جمله فعالیت های این مدرسه بوده است.
وی نهادینه کردن عید غدیر و پیام ها و ارکان و فلسفه آن و همچنین روشنگری و معرفت افزایی مردم در این زمینه را از اهداف برگزاری این مراسم دانست و خاطر نشان کرد: وظیفه آحاد مردم بخصوص طلاب کوشش در زنده نگه داشتن عید غدیر است.