معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان:

نشست تخصصی غدیر و مهدویت در بندرعباس برگزار می شود

شناسه خبر : 80289

1398/05/27

تعداد بازدید : 206

نشست تخصصی غدیر و مهدویت در بندرعباس برگزار می شود
معاون فرهنگی تبلیغی حوزه علمیه خواهران هرمزگان از برگزاری نشست تخصصی غدیر و مهدویت در بندرعباس خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، خانم سلطان عباسی ندوشن ضمن تبریک عيد غدير بیان داشت: نشست تخصصی غدیر و مهدویت با حضور نخبگان و اساتید حوزوی و دانشگاهی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین عابدینی استاد مدعو از قم در سالن آمفی تئاتر حوزه علمیه خواهران بندرعباس برگزار می شود.
وی با اشاره به آیه سه سوره مائده«اليَوم‌َ اَكمَلت‌ُ لَكُم دينَكُم و اَتمَمت‌ُ عَلَيكُم نِعمَتي‌»، گفت: واقعه غدیر یکی از مهم‌ترین حوادث تاریخ اسلام و بزرگترین عید مسلمانان و مایه اتحاد مسلمانان با یکدیگر می باشد و وظیفه همه مسلمانان تکریم و ارج نهادن این روز بزرگ است.
استاد حوزه افزود: مسلمانان باید با الگوبرداری از فرهنگ غدیر همدلی و اتحاد را میان خود تقویت کرده و با بیداری و اتحاد، دشمن را از خود مایوس و ناامید کنند.
وی با تاکید بر اینکه نشست تخصصی غدیر و مهدویت با همکاری هیات رزمندگان استان هرمزگان برگزار می شود، خاطر نشان شد: این نشست با موضوع های «نقش غدیر و ظهور در سنت خالص سازی، ریزش ها و رویش ها و وظیفه امروز ما نسبت به جریان غدیر و ظهور» ویژه طلاب و دانشجویان و خانواده های آن ها به صورت کارگاهی و پرسش و پاسخ برگزار خواهد شد.
خانم عباسی تصریح کرد: برگزاری برنامه هایی همچون کارگاه های آموزشی، معرفت افزایی و برنامه های وسیع و نهادینه کردن غدیر و پیام ها و ارکان غدیر و ترویج غدیر شناسی کمتر پرداخته شده است.
وی با بیان اینکه امسال مدارس علمیه خواهران هرمزگان برنامه های ثابتی در زمینه نهادینه کردن عید غدیر و اهمیت آن برگزار می کنند، خاطر نشان شد: جشن ها، کارگاه ها، ایستگاه های صلواتی، برگزاری مسابقه نقاسی غدیر شناسی ویژه کودکان، اهدا جوایز، فضا سازی، پخش غذا و نذورات به مناسبت عید غدیر وغیره از جمله برنامه های مدارس علمیه خواهران هرمزگان است.
  استاد حوزه در پایان گفت: نشست تخصصی غدیر و مهدویت با حضور نخبگان و اساتید حوزوی و دانشگاهی با سخنرانی حجت الاسلام و المسلمین محمد رضا عابدینی استاد حوزه و دانشگاه و کارشناس دینی، دوشنبه 28 مرداد ماه ساعت ۱۷ در سالن آمفی تئاتر حوزه علمیه خواهران هرمزگان برگزار می شود.