مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس:

عامل وحدت میان مذاهب پذیرش ولایت امام علی(ع) است

شناسه خبر : 80287

1398/06/02

تعداد بازدید : 110

عامل وحدت میان مذاهب پذیرش ولایت امام علی(ع) است
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبد کاووس عامل وحدت میان مذاهب را پذیرش ولایت امام علی(علیه السلام) دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم تیموری در ویژه مراسم جشن عید غدیر که در روستای زندانچال شهرستان مینودشت برگزار شد، بیان کرد: عامل وحدت میان مذاهب پذیرش ولایت امام علی(علیه السلام) است.

وی گفت: واقعه غدیر به صورت عینی نشان داد که حاکمیت و سرپرستی جامعه متعلق به خداوند متعال است و هیچ کس حق ندارد امور انسان های دیگر را به عهده بگیرد، خداوند این حق را به برخی از بندگان و اولیای خاص خود می دهد و به یقین رسول خدا(صلی الله علیه و آله) دارای این ولایت بود و در مراسم خاص و پرشکوه مردمی، ولایت خود را به حضرت علی(علیه السلام) تفویض کرد، تا پس از ایشان مدیریت و رهبری جهان اسلام را به دست گیرد.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس با اشاره به روایات غدیر افزود: فخر رازی مفسر بزرگ اهل سنت می گوید که هر کس علی(علیه السلام) را در دین امام قرار دهد، به حق به دستاویز محکمی در دین و در وجود خود چنگ زده است.

تیموری خاطرنشان کرد: پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) با دعوت مردم به بیعت با حضرت علی(علیه السلام) در واقع ولایت ایشان را محور وحدت قرار داد و مسلمانان را به یک نقطه متوجه ساخت  و از تفرقه و اعمال سلیقه و نظریه پردازی های شخصی بازداشت که براین اساس، غدیر یک مقوله فرا فرقه ای است و اختصاص به مذهب تشیع ندارد.

گفتنی است، روستای زندانچال از توابع بخش مرکزی شهرستان مینودشت و در 20 کیلومتری جنوب شرقی شهرستان مینودشت در استان گلستان قرار دارد، این روستا در دهستان قلعه قافه قرار دارد و براساس سرشماری سال 95 جمعیت آن 292 نفر بوده است.