مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس:

عید غدیر بیان کننده امر مهم اعتقادی- اجتماعی در زندگی انسان است

شناسه خبر : 80286

1398/06/02

تعداد بازدید : 113

عید غدیر بیان کننده امر مهم اعتقادی- اجتماعی در زندگی انسان است
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبد کاووس گفت: عید غدیر، بیان کننده یک امر مهم اعتقادی- اجتماعی در زندگی انسان یعنی«ولایت و رهبری جامعه دینی» است.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، خانم تیموری در جشن غدیر که در روستای قلعه قافه شهرستان مینودشت برگزار شد، بیان کرد: عید غدیر، بیان کننده یک امر مهم اعتقادی- اجتماعی در زندگی انسان یعنی«ولایت و رهبری جامعه دینی» است.

وی اذعان کرد: در تاریخ اسلام دو حادثه مهم و بزرگ خودنمایی می کند که شامل رسالت و امامت می شود، رسالت که با نزول وحی بر قلب مبارک پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) آغاز شد و دومین حادثه غدیر بود که امامت را به وجود آورد.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس توضیح داد: امامت در حقیقت ادامه رسالت بود، یعنی روز غدیر به اندازه ای اهمیت دارد که روز بعثت در رسالت پیامبراکرم(صلی الله علیه و آله) حائز اهمیت است.

تیموری ادامه داد: آنچه پیامبر اسلام(صلی الله علیه و آله) در روز غدیر بر همه مسلمانان تکلیف کرد این است که؛ امیرالمومنین علی(علیه السلام) و ائمه(علیهم السلام) از فرزندان ایشان تا قائم آل محمد را مولای خویش بدانیم؛ براین اساس، اصل واقعه غدیر توجه به ولایت امام علی(علیه السلام) است و تکلیف امت اسلامی در زمینه حکومت را معین می کند.

وی پیام غدیر را فرمان ولایت حجه بن الحسن(عج الله تعالی) دانست و توضیح داد: خداوند در آیه "الیوم اکملت..." اتمام دین سخن می گوید و در آیه ابلاغ در غدیر خم دین اسلام را به عنوان دین جهانی معرفی می کند و تاکنون این وعده تحقق پیدا نکرده است و طبق روایات در زمان ظهور حضرت حجت(عج الله تعالی) دین اسلام جهانی خواهد شد.

گفتنی است، روستای قلعه قافه از توابع بخش مرکزی شهرستان مینودشت قرار دارد، جمعیت آن طبق سرشماری سال 95 بالغ بر 669نفر بوده است، این روستا در 135 کیلومتری گرگان قرار دارد و به علت شیب زیاد روستا قلعه قافه را لانه سیمرغ می نامند.