معاون فرهنگی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول:

دوران کودکی بهترین دوران شناساندن امور تربیتی و دینی است

شناسه خبر : 80283

1398/05/30

تعداد بازدید : 120

دوران کودکی بهترین دوران شناساندن امور تربیتی و دینی است
معاون فرهنگی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول بهترین دوران شناساندن امور تربیتی و دینی را دوران کودکی معرفی کرد.

به گزارش کوثر از گلستان، خانم خلف به مناسبت میلاد امام هادی(علیه السلام )بیان کرد: برای تربیت نسلی پاک و ولایی باید همه نهادها وارد عرصه شوند.

وی، معرفی سیره ائمه اطهار(علیهم السلام) را یکی از وظایف اصلی حوزه ها دانست و توضیح داد: انسان ها در زندگی های امروزه دچار چالش های فراوانی هستند که برای برون رفت از این موارد باید الگویی برای خود انتخاب کنند که در این مسیر به بیراهه نروند.

معاون فرهنگی مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی آباد کتول، ائمه اطهار(علیهم السلام) را بهترین الگو برای انسان ها دانست و یکی از وظایف اصلی حوزه های علمیه در این زمینه را شناساندن این الگوها به آحاد جامعه معرفی کرد.

خانم خلف، به حدیثی از امام علی(علیه السلام) اشاره کرد و گفت: امام علی(علیه السلام) در حدیثی اشاره می کنند که فراگیری علم در کودکی مانند حکاکی بر روی سنگ نقش می بندد و ماندگار است، لذا بهترین دوران برای یادگیری امور تربیتی، زمان کودکی است.

وی ادامه داد: خانواده ها و نهادهای اجتماعی و به خصوص حوزه های علمیه باید برای شناساندن امور تربیتی و دینی در این مقطع همت بیشتری داشته باشند تا زمینه تربیت نسلی انقلابی فراهم شود.

مبلغ حوزه خاطرنشان کرد: میلاد امام هادی(علیه السلام) بهترین بهانه برای آشنا کردن نونهالان با زندگی این امام همام است؛ به همین مناسبت مراسم جشنی در مدرسه علمیه و نیز در محل برگزاری اردوی جهادی که از طرف مدرسه در روستای تازه آباد آق قلا با حضور نو نهالان و کودکان و همراه با برنامه های متنوعی همچون پخش کلیپ، بازی و سخنی درباره امام و مولودی خوانی برگزار شد.