مدیر مدرسه علمیه الزهرا(س) گنبد کاووس:

هدف اصلی دعا برقراری ارتباط با خداوند است

شناسه خبر : 80234

1398/05/21

تعداد بازدید : 198

هدف اصلی دعا برقراری ارتباط با خداوند است
مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبد کاووس گفت: هدف اصلی در دعا برقراری ارتباط با خداوند است و درخواست رفع حوائج دنیوی و اخروی از خالق هستی فرع می باشد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از گلستان، معاون فرهنگی مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبد کاووس مراسم قرائت دعای پرفیض عرفه را در جمع شماری از بانوان این شهرستان و طلاب این مدرسه علمیه برگزار کرد.

در این مراسم، خانم تیموری هدف اصلی دعا را برقراری ارتباط با خداوند دانست و درخواست رفع حوائج دنیوی و اخروی از خالق هستی را فرع برشمرد و توضیح داد: دعای عرفه دعایی بسیار شریف و دارای مضمون خداشناسی و خدا باوری است.

وی ادامه داد: روز عرفه، روز تقویت خداشناسی و خدا باوری است و انسان بعد از دعا باید به مفهوم حقیقی«قالوا سمعنا و اطعنا» که در آیه 285 سوره بقره آمده است، دست یابد.

مدیر مدرسه علمیه الزهرا(سلام الله علیها) گنبدکاووس افزود: از افتخارات شیعه دعاهایی دارای معارف عمیق از امامان معصوم(علیهم السلام) است و در این بین اکثر ادعیه که برخواندن آن ها سفارش و تاکید شده است، با توحید و خداشناسی آغاز می شوند.

تیموری تاکید کرد: برخی مقامات جز با دعا به دست نمی آید، براین اساس؛ مراعات آداب دعا از سوی اهل بیت(علیهم السلام) نشان دهنده اهمیت دعاست.

وی توضیح داد: در دعای عرفه امام حسین(علیه السلام) ابتدا خداوند را وصف می کند؛ که این ترتیب نشان می دهد ابتدا انسان باید بداند با چه کسی صحبت می کند و خودش کیست تا بتواند به مقام عبودیت برسد.