استاد حوزه:

دشمنان برای از بین بردن کانون گرم خانواده تلاش می کنند

شناسه خبر : 80217

1398/05/20

تعداد بازدید : 279

دشمنان برای از بین بردن کانون گرم خانواده تلاش می کنند
حجت الاسلام و المسلمین رفیعیان استاد حوزه از تلاش دشمنان برای از بین بردن کانون گرم خانواده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از سمنان، جشن«آینه در آینه» به مناسبت سالروز ازدواج امام علی(ع) و حضرت فاطمه(س) به همت حوزه علمیه خواهران نجمیه سرخه و کانون تخصصی خانواده و مشاوره خادمیاران رضوی حوزه علمیه نجمیه با سخنرانی استاد و مشاور حوزه علمیه در تاریخ 12 مرداد با حضور 200 نفر از بانوان شهرستان سرخه در تالار یادگار حضرت امام(ره) برگزار شد.

در این جشن رفیعیان با بیان اینکه گفتن «بسم الله الرحمن الرحیم» دل را آرام میکند، گفت: همانگونه که مادری که برای بچه اش آغوش باز می کند، ما نیز با گفتن بسم الله الرحمن الرحیم خودمان را در سایه امن الهی قرار می دهیم و به آرامش می رسیم.

وی ادامه داد: دشمنان یک شبهه برای زنهای ما ایجاد کرده اند که می گویند زنی که در خانه کار می کند کنیز است، دشمنان اصطلاحا می گویند می خواهیم زنهای خانه را از کلفت بودن دربیاوریم و به زنهای فرهیخته تبدیل کنیم زیرا نمی توانند کانون گرم خانواده را ببینند و می خواهند آن را از بین ببرند.

استاد و مشاور حوزه بیان کرد: ما می خواهیم با الگوبردای از زندگی حضرت فاطمه زهرا(سلام الله علیها) و حضرت علی(علیه السلام) و آیات قرآن، امروز به جایگاه زن پی برده و به همه آرامش دهیم.

وی عنوان کرد: در آیه 35 سوره مائده خداوند سه دستور می دهد و می فرماید که ای کسانی که ایمان آورده اید تقوای الهی پیشه کنید، برای روزی که دادرسی نخواهید داشت و در راه خدا جهاد کنید شاید رستگار شوید که جهاد زن همان خوب شوهرداری کردن است.

رفیعیان تصریح کرد: عبادت فقط نماز و روزه و عبادت خاص نیست بلکه با همسرداری صحیح و بجا مانند این است که شب تا صبح پای عبادت بودیم و روزها نیز روزه داشتیم.

وی در ادامه با اشاره به اقداماتی که باید انجام دهیم تا از نگاه ویژه خدا برخوردار شویم، عنوان کرد: باید قربه الی الله در خانه یعنی کارگزار خدا در زمین باشیم که ثواب هزار شهید را به ما بدهند تا در روز قیامت با حضرت زهرا(سلام الله علیها) محشور شویم و البته همسر، بهترین شفیع زن می باشد.

استاد حوزه بیان کرد: چهار «ت» شامل(تأیید، توجه، تشکر، تحسین) برای ایجاد آرامش در زندگی زوجین از ضروریات زندگی مشترک است.

ضمنا این مراسم همراه با مولودی خوانی، خاطره گویی، غرفه نقاشی فرزندان فاطمی و اهدای جوایز بود.