نشست هم انديشي «اشتغال زايي خانگي خانواده طلاب» حوزه علميه خواهران برگزار شد

شناسه خبر : 80190

1398/05/17

تعداد بازدید : 457

نشست هم انديشي «اشتغال زايي خانگي خانواده طلاب» حوزه علميه خواهران برگزار شد
معاون فرهنگي تبليغي حوزه علميه خواهران هرمزگان گفت: برگزاري نشست هم انديشي «اشتغال زايي خانگي خانواده طلاب» با حضور مسئول اجرايي جمعيت نيكوكاري مثبت برگزار شد.

راضيه سلطان عباسي ندوشن در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري «كوثر» از هرمزگان، بيان داشت: نشست هم انديشي «اشتغال زايي خانگي خانواده طلاب» «مهدي درخشان» مسئول اجرايي جمعيت نيكوكاري مثبت، محقق، كارشناس شغل يابي در مديريت حوزه علميه خواهران هرمزگان برگزار شد.
وي با بيان اينكه يكي از معضل هاي خانواده هاي نيازمند بيكاري افراد است، گفت: اين نشست هاي مكرر با كارشناسان و مسئولان استاني در راستاي پيشبرد اهداف مركز نيكو كاري حوزه علميه خواهران همچون اشتغال زايي و ارائه راهكارهاي درآمد زايي افراد نيازمند، در جهت حمايت از خانواده هاي جامعه هدف و بعد از آن فرا هدف است.
خانم عباسي با بيان اينكه مركز نيكوكاري «كوثر» در آينده نزديك با دريافت كد، فعاليت خود را رسما شروع خواهد كرد، تاكيد كرد: مركز نيكوكاري كوثر با حمايت هاي چند جانبه خود از خانواده هاي نيازمند طلاب از جمله برگزاري كلاس هاي آموزشي، به دنبال تقويت شخصيت و بنيه كاري و حفظ عزت نفس در آن ها و در راستاي ارتقا توانايي آن ها در هر زمينه ي شغلي است.
وي، اميد بخشي را مهمترين هديه براي خانواده هاي درمانده و آسيب پذير اقتصادي دانست و خاطر نشان شد: گاهي انسان ها نياز به فكر اقتصادي و گاهي نياز به شخصيت بخشي و هويت بخشي دارند كه مركز نيكوكاري با برنامه ريزي هاي انجام شده، اشتغال زايي و ايجاد شغل پايدار را براي اين افراد در برنامه كاري خود در نظر دارد.
عباسي تصريح كرد: نشست با كارشناسان و متخصصان از جمله آقاي «مهدي درخشان» مسئول اجرايي جمعيت نيكوكاري مثبت و محقق كه در زمينه ي شغل هاي پايدار و بازار آن در جامعه مطالعات زيادي داشته است، بهترين راهنما در جهت اشتغال زايي خانگي خانواده طلاب و انتخاب شغل هاي پايدار در استان هرمزگان خواهد بود.
معاون فرهنگي تبليغي حوزه علميه خواهران هرمزگان در پايان گفت: آموزش هاي لازم در زمينه ارتقا توان داوطلبان نيازمند شغل پايدار و مناسب، علاوه بر آموزش در فضاي حقيقي در فضاي مجازي نيز ادامه خواهد داشت.