معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد:

70 بانوی مبلغ یزدی در دوره آموزش روایتگری و پاسخ به شبهات غدیر شرکت کردند

شناسه خبر : 80174

1398/05/17

تعداد بازدید : 247

70 بانوی مبلغ یزدی در دوره آموزش روایتگری و پاسخ به شبهات غدیر شرکت کردند
معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد بیان کرد: دوره آموزشی مبلغان غدیر با موضوع روایتگری و پرده خوانی غدیر و پاسخ به شبهات غدیری با حضور 70 بانوی مبلغ برای تبلیغ در دهه ولایت برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، اولین دوره تربیت مبلغ غدیر با حضور 70 طلبه یزدی به همت معاونت فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان و همکاری سازمان تبلیغات اسلامی استان یزد برگزار شد.

خانم حسن پور ضمن اعلام برگزاری دوره آموزشی مبلغان غدیر افزود: به مناسبت دهه ولایت، حوزه علمیه خواهران استان در سطح مدارس برخی برنامه ها از جمله دوره آموزشی مبلغان غدیر همراه با اعزام مبلغ، ثبت تمام فعالیت های مدارس علمیه خواهران در دهه غدیر، انتقال فرهنگ علوی به جامعه بانوان و تبیین و اهمیت غدیر، نشست های بصیرتی، جشن و مسابقات را برگزار می کند.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد اذعان کرد: غدیر واقعه ای است که سبب وحدت شیعه و سنی می شود زیرا این واقعه در 80 منبع اهل سنت درج شده است و کودکان و نوجوانان ما حق دارند با زبان امروز با واقعه غدیر آشنا شوند.

وی بیان کرد: غدیر دارای پایه های مختلف معنوی و اخلاقی است که در حین روایتگری غدیر می توانیم نکات اخلاقی، معنوی و احکام دین را به مردم آموزش دهیم.

خانم حسن پور برگزاری دوره آموزش روایتگری غدیر را با دو محوریت پاسخگویی به شبهات غدیر و روایتگری واقعه غدیر دانست و افزود: در محور اول پاسخگویی به شبهات غدیر توسط حجت الاسلام و المسلمین میرزا بابایی شامل اهمیت و ضرورت غدیر، بررسی شبهات اسناد غدیر، بررسی شبهات واقعه غدیر و ارائه فعالیت های پژوهشی در زمینه شبهه شناسی غدیر آموزش داده شد.

وی محور دوم این دوره آموزشی را شامل روایتگری غدیر توسط حجت الاسلام و المسلمین دهقانپور دانست و گفت: واقعه غدیر در این دوره آموزشی همراه با گره زدن به احکام حج، اهمیت ولایت و امامت و اهمیت اطاعت محض از حجت خدا و نکات اخلاقی آن ارائه داده شد.

معاون فرهنگی حوزه علمیه خواهران استان یزد افزود: اسامی طلاب شرکت کننده به سازمان تبلیغات داده شد تا در طول دهه ولایت به مجالس مختلف بانوان اعم از دانش آموزی، مساجد، تکایا و شهرستان ها اعزام شوند.

 

غدیر خم نام ناحیه‌ای میان مکه و  مدینه است که حضرت محمد(صلی الله علیه و آله ) در 18 ذی الحجه سال ۱۰ هجری قمری(مطابق با 28 اسفند سال ۱۰ خورشیدی) حضرت علی ابن ابیطالب(علیه السلام) را ولی مؤمنان اعلام کردند و  سالروز این واقعه میان شیعیان به عید غدیر شهرت دارد.

.