كارگاه «معارف مهدویت» در هرمزگان برگزار شد

شناسه خبر : 80169

1398/05/16

تعداد بازدید : 231

كارگاه «معارف مهدویت» در هرمزگان برگزار شد
معاون فرهنگي تبليغي حوزه علميه خواهران هرمزگان گفت: كارگاه «معارف مهدویت» با همكاري حوزه علميه خواهران و بنیاد فرهنگی حضرت مهدی موعود (عج) هرمزگان با حضور كارشناس مهدويت برگزار شد.

راضيه سلطان عباسي ندوشن عصر امروز در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري «كوثر» از هرمزگان، بيان داشت: كارگاه «معارف مهدویت یک» با حضور دكتر حجت الاسلام و المسلمين احمد فاضلي پور مدير حوزه علميه حضرت ولی عصر (عج) شهرستان رودان و محقق و مدرس حوزه و دانشگاه و كارشناس مباحث مهدويت و امام جمعه موقت رودان به مدت سه روز در مديريت حوزه علميه خواهران هرمزگان برگزار مي شود.
وي با اشاره به اهميت و ضرورت مباحث مهدوي و تبيين و ترويج صحيح مهدويت در سطح جامعه اسلامي، خاطر نشان شد: با توجه به منويات رهبر معظم انقلاب(مد ظله العالي) و دكترين گفتمان سازي مهدويت هدف از برگزاري دوره های آموزشی ترويج و تبيين معارف مهدویت و تربيت طلاب با نظريه جامعه مهدويت است.
وي دانش افزایی و توانمندسازی مبلغه ها در جهت معرفت افزايي و گسترش معارف و فرهنگ مهدوي در جامعه بخصوص در ميان جوانان و در نتيجه تشكيل و زمينه سازي حكومت مهدوي را از اهداف ديگر برگزاري دوره هاي مهدوي عنوان كرد.
خانم عباسي با بيان اينكه دوره «كوتاه مدت يك» معارف مهدويت به مدت سه روز و با حضور 30 نفر از داوطلبان برگزار مي شود، خاطر نشان شد: در آینده، دوره «کوتاه مدت دو» و دوره «بلند مدت مهدویت» با نام تربیت مربی معارف مهدویت ويژه اين داوطلبان برگزار خواهد شد.
استاد حوزه تصريح كرد: طلاب بعد از دوره سه روزه «معارف مهدویت یک» و برگزاري آزمون و كسب نمره و عضويت در پرتال جامع مهدویت گواهی نامه الکترونیکی به آن ها صادر شده و يك صفحه شخصی در پرتال جامع مهدویت به آن ها اختصاص داده می شود و در نهایت به عنوان کارشناس مهدویت در همايش ها و دوره هاي آموزشي در استان از توانمندي هاي علمي آن ها استفاده مي شود.
 وي با اشاره به انگيزه بومي سازي اساتيد آموزشي دوره هاي مهدوي تصريح كرد: مبلغان بعد از دوره و كسب آموزش هاي لازم در مناسبت هايي همچون غدير، محرم، صفر، در حسينيه ها، پايگاه هاي بسيج، تكايا، كانون مساجد و اداره ها و ... به نشر معارف مهدويت خواهند پرداخت.