مدیریت حوزه علمیه خواهران استان یزد:

تبیین منظومه فکری با تاکید بر منهج تفسیری آیت الله جوادی آملی برگزار شد

شناسه خبر : 80150

1398/05/16

تعداد بازدید : 187

تبیین منظومه فکری با تاکید بر منهج تفسیری آیت الله جوادی آملی برگزار شد
معاون پژوهش مدیریت حوزه ی علمیه خواهران استان یزد از برگزاری دهمین پیش نشست علمی همایش اندیشه های آیت الله العظمی جوادی آملی حفظه الله با موضوع تبیین منظومه فکری با تاکید بر منهج تفسیری در مدیریت استان خبر داد.

به گزارش خبر گزاری کوثر از یزد، این نشست که با حضور طلاب و اساتید در دو بخش با محوریت منظومه فکری و اندیشه تفسیری آیت الله جوادی آملی، محورهای همایش و آثار متناسب با موضوعات برگزار شد، استاد همایش جناب آقای دکتر خراسانی، معاون فرهنگی دفتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله العظمی جوادی آملی حفظه الله اظهار داشت: از منظر آیت الله جوادی آملی تفسیر در حوزه باید مانند فقه به عنوان یکی از دروس رایج و دایر در هر روز باشد.

جناب آقای دکتر خراسانی بیان کرد :  از محاسن این تفسیر به زبان فارسی که زبان اسلام و تشیع است نوشته شده است و تکمله و تحریر المیزان می باشد که مجموع تفسیرات آیت الله جوادی آملی است که در 13 هزار ساعت بیان شده و تقریب به 40 جلد این کتاب به چاپ رسیده و نزدیک به 85 جلد خواهد بود.

ایشان در ادامه با بیان این اندیشه باید باید منظم و منطقی باشد گفت: منظومه فکری آیت الله جوادی آملی در تمام ابعاد فقه، کلام ، اصول، فلسفه و ... است و تمامی این ها با هم هماهنگ و در تکمله ی هم می باشند.

 معاون فرهنگی دفتر مرجعیت دینی و علمی آیت الله العظمی جوادی آملی حفظه الله خاطر نشان کرد: از ویژگی های منظومه فکری ایشان؛ آزاد اندیشی علمی، جامعیت علمی، سعه صدر و خضوع علمی ایشان است و در اندیشه های ایشان عقل و نقل با هم هماهنگ است و تعارضی ندارد.

ایشان در ادامه بیان کرد: تفسیر تسنیم در سال 1385 از طرف ISESCO به عنوان اثر برگزیده جهان اسلام معرفی گردیده است و از جمله ویژگی تفسیر تسنیم این است که با توجه به شرایط و نیازهای جامعه است و مرجعیت علمی دارد لذا لازم است برای طلاب با غور در اندیشه های ایشان، نیازهای جامعه و خودش را شناسایی نموده و با مراجعه به قرآن و سنت و تفسیر جواب آن را بیابد به جامعه عرضه نماید.