همایش بررسی اندیشه‌های آیت‌الله جوادی‌آملی در رفسنجان برگزار می‌شود

شناسه خبر : 80132

1398/05/15

تعداد بازدید : 165

همایش بررسی اندیشه‌های آیت‌الله جوادی‌آملی در رفسنجان برگزار می‌شود
مدیر حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمان از برگزاری همایش بررسی آرا، نظارات و اندیشه‌های آیت‌الله جوادی‌آملی در رفسنجان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر،  مرحمت محمدی در گفت‌وگویی، با اشاره به اینکه چهار سال متوالی است که همایش‌هایی در راستای بزرگداشت علمای دین و معرفی سیره این برزگان در کرمان برگزار می‌شود اظهار داشت: این همایش‌ها به همت حوزه‌های علمیه خواهران استان کرمان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در چهار سال گذشته روش پژوهشی علامه طباطبایی، علامه معرفت، علامه جعفری و سال گذشته همایش علمی آیت‌الله سبحانی در کرمان برگزار شد افزود: برگزاری چنین همایش‌هایی در کرمان در سطح ملی کم‌نظیر بوده است.

مدیر حوزه علمیه خواهران استان کرمان گفت: امسال مدرسه علمیه حضرت زینب کبری(س) رفسنجان برگزاری همایش بررسی آرا، نظارات و اندیشه‌های آیت‌الله جوادی‌آملی را در برنامه دارد.

وی با بیان اینکه تا کنون نشست‌هایی در راستای اندیشه‌های آیت‌الله جوادی‌آملی در قم، تهران، زنجان و کرمان برگزار شده است افزود: نیم سال اول سال تحصیلی آینده همایش بررسی آرا، نظارات و اندیشه‌های آیت‌الله جوادی‌آملی در رفسجان برگزار می‌شود.

 محمدی با اشاره به اینکه حوزه علمیه خواهران نقش مهم و بی‌بدیل و هدایتگرانه‌ای در ترویج معارف اسلامی دارند بیان کرد: در استان کرمان 23 مدرسه علمیه خواهران داریم، همچنین دو هزار طلبه در 20 مدرسه علمیه خواهران در مقطع عمومی و در مجموع حدود 2 هزار و 500 نفر طلبه خواهر در مدارس علمیه خواهران استان کرمان مشغول به تحصیل هستند.