معاون فرهنگي تبليغي حوزه علميه خواهران هرمزگان:

مصاحبه داوطلبان طرح طلبه معلم در هرمزگان برگزار شد

شناسه خبر : 80062

1398/05/13

تعداد بازدید : 183

مصاحبه داوطلبان طرح طلبه معلم در هرمزگان برگزار شد
معاون فرهنگي تبليغي حوزه علميه خواهران هرمزگان از برگزاري مصاحبه داوطلبان طرح طلبه معلم و گزينش آن ها براي حضور در دوره تربيت مربي طرح«طلبه معلم» در هرمزگان خبر داد.

به گزارش خبرگزاری کوثر از هرمزگان، ختراضيه سلطان عباسي ندوشن در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاري «كوثر» از هرمزگان، در حاشيه برگزاري مصاحبه داوطلبان طرح مربی طلبه، بيان داشت: اين طرح زير نظر موسسه آموزشی فرهنگی راهیان کوثر سپاه با هدف جذب طلاب مستعد و فعال در آموزش و پرورش و ارائه آموزش هاي فرهنگي و اعتقادي در بين دانش آموزان است.
وي بیان کرد: 30 نفر از دانش آموختگان استان هرمزگان كه از طلاب سطح 2 و سه هستند در اين طرح  مورد مصاحبه قرار مي گيرند.

وی افزود: داشتن تجربه ارتباطی و تربیتی موثر در مجموعه های فرهنگی از جمله بسیج، هیئت ها، مساجد، مدارس و غیره و مجرد و يا متاهل بودن به شرط سكونت در قم از جمله شرايط مورد ارزیابی داوطلبان طرح طلبه معلم است. 
وي با تاكيد بر اينكه طلاب در يك دوره 9 ماهه شركت خواهند كرد، خاطر نشان شد: مصاحبه طلاب شهرستان ميناب، حاجي آباد، جزيره قشم و كيش در مدارس آن ها و ديگر طلاب در مركز مديريت استاني حوزه علميه خواهران هرمزگان انجام خواهد شد.
استاد حوزه تصريح كرد: طلاب داوطلب پس از مصاحبه حضوری و عضویابی به مرحله گزینش معرفی شده و بعد از طی دوره تربیت مربی و کسب نمرات ارزشیابی مورد نیاز، در مدرسه ای که توسط استان تعیین می شود به عنوان مربی در مقطع و پایه مورد نظر استان مشغول کار خواهند شد .
خانم عباسي همچنين گفت: پس از تایید نهایی داوطلبان در مرحله عضویابی و اعلام اسامی توسط منابع انسانی موسسه مرکزی، پرونده گزینشی داوطلبان فارغ التحصیل دانشگاهی از طریق اداره عضویابی و گزینش سپاه و پرونده گزینشی روحانیان از طریق مرکز نظارت وارزیابی مرکز مدیریت حوزه های علمیه خواهران تشکیل  و تکمیل می شود.
وي با بيان اينكه طلاب بعد از پذيرش، در يك دوره كوتاه مدت سه روزه در استان و يك دوره بلند مدت 9 ماهه در قم شركت خواهند كرد، خاطر نشان شد: مدت زمان دوره آموزشی، بر اساس مدت زمان مورد نیاز برای توانمند سازی مربیان برای شروع تدریس در مدارس تعیین و حداکثر یک سال خواهد بود.
خانم عباسي در پايان تاكيد كرد: از بين 30 نفر از داوطلبان 20 نفر جذب آموزش و پرورش شده و به مدت 10 سال با مدارس راهيان كوثر همكاري خواهند كرد.