کارشناس مذهبی:

ارتباطات اجتماعی دارای اصول و قواعد باشد

شناسه خبر : 80050

1398/05/14

تعداد بازدید : 159

ارتباطات اجتماعی دارای اصول و قواعد باشد
حجت الاسلام والمسلمین فاطمی منش کارشناس مذهبی انسان را طبیعتاً موجود اجتماعی دانست و افزود: انسان ها باید با هم ارتباط داشته و این ارتباط باید دارای اصول و قواعدی باشد.

به گزارش کوثر از گلستان، مدرسه علمیه شهیده بنت الهدی علی اباد کتول، به مناسبت فرا رسیدن ماه ذی الحجه و سالروز ازدواج حضرت علی(علیه السلام) و حضرت زهرا(سلام الله علیها) مراسم جشن باشکوهی را با همکاری بسیج دانش آموزی این شهرستان در بین دانش آموزان منتخب دبیرستانی استان برگزار کرد.

در این مراسم، حجت الاسلام والمسلمین فاطمی منش از فضلای حوزه ضمن تبریک ایام، به لزوم برقراری ارتباط انسان ها اشاره کرد و توضیح داد: انسان طبیعتاً موجود اجتماعی است؛ از این رو، باید با هم ارتباط داشته و این ارتباط باید دارای اصول و قواعدی باشد.

وی ارتباط را دارای انواع مختلفی دانست و عنوان کرد: ارتباط خشک و خشن، ارتباط آزاد که هیچ حریمی در آن رعایت نمی شود، ارتباط روانی، ارتباط پنهانی و ارتباط اسلامی از آن جمله است که در هر کدام از انواع یاد شده معایبی وجود دارد اما در ارتباط اسلامی که بهترین نوع هست و انسان با نامحرم ارتباط دارد، این ارتباط مقدمه ای برای گناه نبوده و در حد ضرورت است.

فاطمی منش بیان کرد: فضای مجازی ایجاد ارتباط را بسیار سهل تر کرده است به نحوی که به راحتی می توان افراد را فریب داد و هر نقشی بدست آورد، پس جوانان باید بسیار مراقب باشند تا در این فضا دچار غفلت نشوند.