استاد حوزه:

دنیا میدان کارگردانی مومن واقعی است

شناسه خبر : 80049

1398/05/13

تعداد بازدید : 137

دنیا میدان کارگردانی مومن واقعی است
حجت الاسلام والمسلمین دادآفرین استاد حوزه دنیا را میدان کارگردانی مومن واقعی دانست.

به گزارش خبرگزاری کوثر از یزد، حجت الاسلام والمسلمین دادآفرین در جمع خانواده های طلاب مدرسه علمیه حضرت زینب(سلام الله علیها)  یزد با بیان اینکه هیچ چیز از سیطره خدا خارج نیست، اظهار داشت: اینکه ائمه ما در کوچکی به امامت می رسند، خواست خداوند متعال است و برای اهل بیت عصمت و طهارت(علیهم السلام) کوچکی و بزرگی مطرح نیست چرا که همه متصل به علم خدا و منبع لایزال الهی هستند و امام اگر از لحاظ سن کوچک است اما می توان عمق مفاهیم دین را از او یاد گرفت.

وی وجود مقدس امام جواد(علیه السلام) را نشانه ای برای ادامه امامت از نسل امام رضا(علیه السلام) دانست و افزود: با ولادت حضرت جواد الائمه(علیه السلام) شیعه از غربت بیرون آمد و ادعای پوچ فرقه واقفیه برملا شد.

حجت الاسلام والمسلمین دادآفرین، برگزاری جلسات مناظره در زمان کنونی را راه گشا دانست و اظهار داشت: ه امام جواد(علیه السلام) بشتر در مجالس مناظره شرکت می کردند و  همین جلسات مناظره ایشان باعث شد هیبت  و عظمت شیعه بیشتر شود و در حال حاضر نیز برگزاری جلسات مناظره به دلیل بحث و گفتگوی دوطرفه می تواند تاثیر بیشتری نسبت به مراسم سخنرانی داشته باشد.

وی افزود: در این دنیا عده ای بازیگرند یعنی  دلبسته به دنیا هستند و این وابستگی پیامدهای مخربی به دنبال دارد بنابرین نباید بازیچه دنیا شویم، عده ای نیز کارگردان هستند و دنیا میدان کارگردانی مومن واقعی است چرا که فریفته دنیا نمی شوند و آن را به گونه ای اداره می کنند که نه در دنیا و نه در آخرت متضرر نشوند.

کارشناس مذهبی با اشاره به آیات قرآن اظهار داشت: لعب بازیهایی است که دارای نظم خیالی برای رسیدن به هدف خیالی است و لهو سرگرم شدن به کارهایی است که انسان را به خودمشغول و از مسائل اصولی  دور می کند و از نظر قران کسانی می توانند از لعب و لهو دور باشند که تعقل کنند و بدانند که  این دنیا وسیله ای برای رسیدن به آخرت است.

وی باتأکید بر استفاده صحیح از اوقات فراغت، یکی از کارهای کلیدی در اوقات فراغت را دستگیری از دیگران دانست و  ادامه داد: استفاده صحیح از اوقات فراغت، خود نشان دهنده آن است که انسان وابسته به دنیا نیست و مقام معظم رهبری نیز در بیانیه گام دوم، دستگیری از دیگران را یکی از عوامل پیشبرد انقلاب می دانند.

استاد حوزه با اشاره به  جود و بخشش امام جواد(علیه السلام) افزود: بخشش و عطای امام جواد(علیه السلام) به حدی است که قبل از اینکه از ایشان درخواستی شود اجابت می کنند و رهروان امام جواد(علیه السلام)  نیز باید این چنین باشند یعنی قبل از اینکه مردم درخواست کنند به کمک ایشان بیایند.